AKP Seçmenlerine ‘Nostalji’ Yaşatıyor: Özlenen Kuyruklar Geri Geldi

İkinci Dünya Savaşı’nın başta Avrupa devletleri olmak üzere tüm dünyayı kasıp kavurduğu bir dönemde ekmeği karneyle satan hükümetin bu politikasını senelerdir seçim malzemesi olarak kullanan Adalet ve Kalkınma Partisi, seçmenlerine adete nostalji yaşatıyor. Özlenen kuyruklar yeniden geldi. 

Ancak tek bir fark var. Tüp ve ekmek kuyruğu yerine şimdiki akım sebze ve meyve akımı. Adalet ve Kalkınma Partisi, bir nevi retro çizgisinde devam ediyor. 

Kuyruklardan muzdarip olan halk, Adalet ve Kalkınma Partisi zamanında zenginleşip ceplerine biraz daha fazla para girince şimdiki zamanın kadr-i kıymetini anlamak için kuyruklara akın etti. Sebze ve meyvenin ucuzluğundan kaynaklanmadığını ifade eden halk, nostalji yaşamak için kuyruğa giriyor. Yoksa domates 10 lira patlıcan 20 lira olduğundan değil. İfade ettiğimiz gibi burada amaç tamamen nostalji yaşamak. 

Asrın liderimiz Erdoğan, Sivas’ta kalabalığa “siz bir merminin fiyatı ne kadar biliyor musunuz” diye çıkıştıktan sonra halk, sebze ve meyveden kesildi. Halcileri de “terörist” ilan eden Erdoğan, “halkım nostalji yaşasın” diyerek tanzim çadırları kurdu. Düşünün böyle bir asrın liderimiz var. 

Yakın bir zamanda başka kuyrukların da açılması planlanıyor. Ancak bu kuyrukların kesinlikle “ekmek”, “tüp” ve “su” kuyrukları olmayacağı belirtildi. İlerleyen günlerde neler olacak bekleyip göreceğiz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.