50 Yıl Sonra Uyansanız Google’da Aratacağınız İlk Şey Ne Olurdu?

50 sene sonra uykunuzdan uyandığınızı varsayalım. Google’da aratacağınız ilk şey ne olurdu? Google’a soracağınız ilk şey, neyle ilgili olurdu? Siyaset, spor veya başka bir şey. Bugün arattığımız çoğu şeyi 50 yıl sonra da aratır mıyız? Ya da bugün hiç aratmadığımız şeyleri 50 yıl sonra aratma ihtilamilimiz nedir? Bazı sivri zekalı insanları, bilimsel açıklamaları ile sorunun haricinde tutalım. Onlar bu soruyu cevaplamasınlar. Yok 50 sene sonra uyanırsanız kaslarınız hareketsizlikten güçsüzleşir ve parmağınızı bile kımıldatamazsınız falan filan. Neyse sorumuza geri dönelim.

İlginizi Çekebilir:  Silivri Soğuktur Şimdi Muhabbeti Nedir?

Mesela Galatasaraylılar için “Galatasaray Kadıköy’de galibiyet aldı mı?” sorusu hayli mantıklı.

Ya da muhalifler için “2070 seçim sonuçları” araması mantıklı.

“Türkler” diye arama yapıldığında acaba nasıl sonuçlar karşımıza çıkar? Türk astronotlar yaşanabilir bir gezegen keşfettiler diye bir haber olur mu?

Ya da “Ortadoğu’da Kartlar Yeniden Dağıtılıyor” gibi bir gazete manşeti mi göreceğiz yine, yeniden?

İlginizi Çekebilir:  Methiyeler Dizilesi Dondurma

Galiba en çok aratılacak kelime “ölmek” kelimesidir. “O öldü mü?”, “Nasıl öldü?” veya “Nasıl öldü?” gibi sorular, Google’a 50 sene sonra uyandığımızda sorulacak ilk soru olurdu.

Ya da birikimciler için “Bitcoin fiyatları ne durumda?” veya yine 50 sene sonra düğünde ne takacağını bilemeyenler için “çeyrek altın fiyatları” araması yapılabilirdi belki de.

Veya umutlular, ya da dünyadan umudu kesenler için “Mars’a en ucuz bilet” ya da “gezegenler arası seyahat” araması da yine trende oynar.

İlginizi Çekebilir:  Kurtlar Vadisi'nin Türk Toplumu Üzerindeki Etkileri

O günün Google Trendler bölümünde en çok aratılan şey ne olurdu?

Fakat, Google’a 50 yıl sonra, uykudan uyanınca yazacak bir şey bulamamak, daha doğrusu Google diye bir arama motoru bulamamak gibi bir ihtimal de var. Belki yeryüzü boşalır, habersizsinizdir; güneşe göç var da kalan sizsinizdir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi