Mehmet Ali Ağca Neden Papa’ yı Neden Öldürmek İstedi?

Mehmet Ali Ağca: ”Papa’yı vurduğum asla için pişman olmadım.” Papa 2. Jean Paul’e 1984 yılı zamanlarında suikast girişimi isteğinde olmuş olan Mehmet Ali Ağca ”Papa’yı vurduğum ve öldürmek istediğim için oldukça mutluyum” ifadelerini kullandı.

PAZAR günü azizlik mertebesine kaldırılacak olan Papa 2. Jean Paul’e 1984 zamanında suikast girişimi isteğinde bulunmuş olan tetikçi Mehmet Ali Ağca, adlı şahıs yaptığı olaydan pişman ve kötü olmadığını söyleyerek, böyle güzel bir ilahi bir planın içerisinde yer almaktan oldukça mutlu olduğunu dile getirdi.

Ağca’nın, 2. Jean Paul’un yüzyılın en iyi şahsı olduğunu dile getirmesi de dikkat çekti. Mehmet Ali Ağca, 2006 yılında hayata gözlerini yuman 2. Jean Paul’un, Pazar günü Papa Francesco yönetimi tarafından gerçekleştirilecek olan büyük bir topluluk ile “aziz” ilan edilecek olması sebebiyle İtalyan haber ajansı Ansa’ya oldukça özel bir röportaj verdi.

Saldırıyla ilgili her defasında verdiği farklı konuşmalarla suikastın aydınlanmasına engel olmuş olan Ağca, “Yaptığım saldırıdan asla pişman olmadım. Kesinlikle Papa’yı infaz etmek ve ardından Aziz Petrus Meydanı’nda ya kendim intihar etmek istiyordum ya da bir şekilde linç edilecektim. Tartışılamaz kişisel kanıtlar doğrultusunda yıllar sonra anlamış olacağım ki, 14 Mayıs 1981 tarihinde Tanrı o bölgede bir mucize meydana getirdi” ifadelerini kullandı.

PAPA’YA SALDIRI GİBİ İLAHİ BİR OLAYIN İÇERİSİNDE OLMAKTAN OLDUKÇA MUTLUYUM

Ağca neden veya niçin pişman olmadığını ve tam tersi mutlu olduğunu ise, “Aldo Moro’nun (infaz edilen İtalya eski başbakanı) haksız bir psikopat suçun ardından infaz edilmesi ile benim Papa’ya düzenlemiş olduğum saldırının ilahi bir mucize olması aralarında bir hesaplanamaz farklılık var” diye açıkladı.

Ağca, kendisini bizzat Aziz Petrus Meydanı’na getiren olayın, Vatikan’da birçok insanın bildiği gibi Şeytan ve onun iblislerinin asla olmadığını, aksine ilahi sistem olduğunu dile getirdi.

Saldırıdan 5 gün sonra bizzat kendisini affetmiş olan Papa’nın, Rebibbia Cezaevi’ne uğrayarak kendisi ile buluşmasının ve görüşmesinin de bir mucize olduğunu dile getirip, öne süren Ağca, “O gün Papa’nın samimiyeti, iyiliği, karakteri ve dürüstlüğü beni oldukça fazlası ile etkiledi” dedi.

İlgili Aramalar

Konuyla ilgili olarak Google’da arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; papa suikasti abdullah çatlı papa suikasti vurulma anı abdi ipekçi papa 2. jean paul ağca’nın papa’yı vurduğu silah abdi ipekçi suikasti papayı vuran adam nereli papa belgeseli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.