Biyografi

Almila Ada Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Hangi Dizilerde Oynadı?

Almila Ada kimdir, nereli ve kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “Almila Ada”dan söz edeceğiz.

Almila Ada Kimdir?

— Manken, balerin
— Dizi oyuncusu

Almila Ada Bayazıtoğlu, Türk dizi oyuncusu, manken ve balerin. 4 Ağustos 1994 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen ünlü oyuncu Almila Ada, çocukluğunu Rusya’da ve İstanbul’da geçirdi. Lisans eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin Devlet Konservatuarında tamamlayan Almila Ada, İngiltere’de bale eğitimi üzerine dersler de aldı.

Londra, Paris ve Prag başta olmak üzere Avrupa’nın pek çok kentinde dansçı ve manken olarak çalışan Almila Ada, bir müddet yurt dışında çalıştıktan sonra Türkiye’de dizi oyunculuğuna başladı.

Mankenlik Kariyeri

Yurtdışında düzenlenen Paris-Londra Moda Haftası’nda ünlü Hollister markası, Litvanya’da IQ dergisi ve İtalyan Vogue dergisi için modellik yapan Almila Ada, son olarak da Türkiye’de Instyle dergisinin Ekim sayısında model olarak yer almıştır.

Dizi Kariyeri

Güzel oyuncu Almila Ada, Cennet’in Gözyaşları isimli dizide Cennet Yılmaz karakterine hayat verdi. Cennet Yılmaz karakterinde üniversiteden birincilikle mezun olmuş, kararlı ve zeki bir kızı canlandıran Almila Ada, bu dizideki enerjik ve neşeli halleri ile büyük bir beğeni toplamıştır.

Scarlet Johannson’a Canlandırdı

Mimar Sinan Üniversitesi’nde bale ve piyano eğitimi aldıktan sonra İngiltere’ye giden Almila Ada, burada da bale ve sahne sanatları üzerine eğitim aldı. Eğitimleri sırasında bir cast direktörü tarafından teşvik edilen Almila Ada, oyunculuk kariyerine adım attı.

Yenilmezler: Ultron Çağı isimli sinema filminde ünlü oyuncu Scarlett Johansson’un küçüklüğünü canlandıracak bir balerin aranması üzerine seçmelere katıldı ve bu seçmeleri kazandı. Buradaki rolünden sonra oyunculuğa olan ilgisi artan Almila Ada, aşil tendonu ve kemik sorunu rahatsızlıklarından dolayı fizik tedavi görmek üzere İstanbul’a geldi.

Twitter Adresi

Sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanan güzel oyuncu ve manken Almila Ada’nın kişisel Twitter hesabı aşağıdadır:

Rol Aldığı Diziler:

— Bir Deli Rüzgâr (Genç Melike Candan, 2018)

— Cennet’in Gözyaşları (Cennet Yılmaz, 2017)

— Adı Efsane (Melis, 2017)

— Kırgın Çiçekler (Lalin, 2016-2017)

— Kaderimin Yazıldığı Gün (Nehir, 2014)

Almila Ada Hakkında Yapılan Diğer Aramalar

Almila Ada hakkında Google’da arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; almila ada sevgilisi, almila ada oynadığı dizi, almila ada scarlett johansson, almila ada yenilmezler, almila ada bir deli rüzgar, almila ada adı efsane, almila ada twitter, almila ada oynadığı filmler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds