Alparslan Kuytul Gözaltına Alındı! İşte Ayrıntılar

Adana Cumhuriyet Başsavcılığının verdiği emir ile, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, “kamu düzenini bozmaya karşı faaliyet yürütme ve suç örgütü” iddiasıyla Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfına yönelik soruşturma başlatıldı.

 

Merkez Seyhan ilçesi Abidinpaşa Caddesi’nde bulunan Vakıf merkezindeki aramalara çok sayıda özel harekat polisi de katıldı.

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı operasyon sırasında ekipler, caddede zırhlı araç ve uzun namlulu silahlarla bekledi.

Operasyonda vakfın Adana’daki genel merkezinin de aralarında bulunduğu 33 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendiği ve Adana, Elazığ ve Niğde’de operasyonların olduğu bildirildi. . Arama yapılan yerler içinde Adana’da ki merkez binaları ve Elazığ’daki çok sayıda evlerin olduğu bilgilendirildi.

Alparslan Kuytul gözaltına alındı

Operasyon kapsamında aralarında Vakıf Başkanı Alparslan Kuytul’un da yer aldığı 21 vakıf yöneticisi ve üyesinin gözaltına alındığı, çok sayıda doküman ve dijital materyale el konulduğu, belirlenen adreslerde aramaların devam ettiği öğrenildi.

Verilen emir doğrultusunda vakfın genel merkezi, yöneticilerin evleri ve vakfa bağlı kuruluşlarda polislerin araması devam ediyor.

 

 

Neden böyle bir operasyon olduğuna dair henüz kesin ve net bir açıklama yapılmadı. Bunun yanı sıra  Vakıf kurucusu Alparslan Kuytul’un hükumet aleyhine sözler sarf ettiğini biliyoruz.Yine vakıf  Türkiye’nin Afrin’e yapmış olduğu “Zeytin Dalı Harekatı’na karşı çıktığı görülmüştü.

Ayrıntıları yazacağız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: