Mimari

Amerika Satılık Ev – Güncel Amerika Ev Fiyatları Burada

Herkesin hayali olan ev satın almak Amerika’da oldukça kolay. Amerika satılık ev almak istenildiğinde en önemli hususlardan biri de Amerika da satılık ev fiyatları oluyor. Özellikle de son dönemin en çok popüler satın alma fikirlerinden olan Amerika’da ev satın almak oldukça karlı bir yatırımdır. Tercih yaparken çok daha dikkatli davranılması gerektiğini belirtebiliriz. Amerika’da satılık ev fiyatlarına bakarken elbette zevklere uygun tercihler yapılmalıdır. Ev alıp kiraya vermek isteyen alıcılar bununla birlikte farklı unsurları da göz önünde bulundurarak çok daha doğru tercihler yapabilirsiniz.

Peki Amerika’da en ucuz evler nerede? Amerika satılık ev fiyatları en ucuz Missisippi eyaletidir. Bu eyaletteki yaşam maliyet endeksi 84.8’dir. Amerika’daki toplam 50 eyalet içinde 66.7 ile en düşük toplam konut maliyet endeksine sahiptir. Amerika’da satılık ev fiyatlarına bakarken Missisippi gibi eyaletlere göz atılabilir. Bununla birlikte Washington dc, New York, Florida, Pennsylvania, Ohio ve Georgia gibi eyaletlerde ev fiyatları yüksek olsa da kira getirisi çok daha yüksektir.

Amerika’dan Nasıl Ev Alınır? Türk Vatandaşı Amerikadan Ev Alabilir mi?

Amerikadan ev almak için oranın vatandaşı olmanıza gerek yoktur. Amerika’da ev alabilmek için bir oturum izni alma veya ABD’de yaşama zorunluluğu yoktur. Amerika Birleşik Devletleri daimî ikamet izniniz olmasa dahi evin satış bedelinin %50’sine kadar ev kredisi çekebilir ve Amerika’da ev alabilirsiniz. Amerika’dan ev almak oldukça mantıklıdır. Hem ev fiyatları daha düşük hem de kira getirisi daha yüksek olduğundan ev fiyatlarının artış potansiyeli daha fazladır. Bu durumda Ankara’daki bir evin kendini amorti etmesi uzun yıllar sürerken, Amerika’ da bu durum çok daha hızlıdır.

Bütçenize Uygun Bir Amerika Evi Seçin!

Öncelikle seçeceğiniz evin bütçenize uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Bütçeye uygun evlere bakıldıktan sonra gereken araştırma yapılıp satın alma işlemleri tamamlanabilir. Amerika satılık ev aldığınızda, evi oturmak için alıyorsanız kişisel zevklerinize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir ev seçimi yapmalısınız. Kiraya vermek istiyorsanız kar getirisi olan bir semtte uygun bir ev seçebilirsiniz.

Amerikada Ev Almak Kolay mı?

Amerika’da ev almak aslında oldukça kolaydır. Önemli olan çok titiz bir şekilde Amerika ev fiyatları araştırması yapmalı ve ev alımı gerçekleştirmelisiniz. Amerika’da ev tapusu yatırımcı adına çıkar. Satın alma işlemleri Amerikan Konsolosluğunda noter huzurunda başlatılır. Sonrasında avukat ve muhasebecileri aracılığıyla, evin bağlı olduğu eyaletin tapu dairesinde işlem tamamlanır.
Satın alımın ardından eyaletin web sayfasında evin adınıza olduğunu beyan eden bilgiler bulunabilir. Önemli olan, Amerika’dan bir ev almak değildir. İhtiyaçlarınız ve yatırım mantığınız doğrultusunda sizin için en uygun bir Amerika satılık ev almanız dileğimizle hoşçakalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi