Ankara’da Toplu Taşımaya Zam: Tam Biniş 3.25 TL Uzun Mesafe Minibüs 4 TL

Doğalgaza gelen %15 zammın ardından bir zam da toplu taşımaya geldi. Ankaralıları yakından ilgilendiren bu zam haberi, toplu taşıma ücretlerinde önemli artışları içerisinde barındırıyor. Buna göre tam biniş ücreti 2.50 TL’den 3.25 TL’ye; minibüslerde uzun mesafe ücreti ise 3.50 TL’den 4 TL’ye çıktı. Zamlı tarife 2 Eylül’den itibaren geçerli olacak. 

ANKARA’DA TOPLU TAŞIMAYA ZAM

Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Ankara Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Ankara’da şehir içi yolcu taşıma tarifesi hakkında değerlendirme yaptı. Yapılan toplantı sonrasında toplu taşımaya yapılan zam oranı belirlendi. Fiyatlar belirlenirken 2017’den beri zam yapılmaması dikkate alındı. Buna göre:

İlginizi Çekebilir:  Rekorlar Kıran Avrasya Tüneli

— Tam biletler 2,50 TL ‘den 3,25 TL 

— Tek binişlik kullan at kart 3 TL den 4 TL ye çıkarıldı.

— Tam aktarma ücreti 1 TL’den 1.60 TL’ye çıktı. 

MİNİBÜS ÜCRETLERİNE DE ZAM GELDİ

İndi bindi ücreti 3 TL olan minibüslerde artık 2 Eylül’den sonra 3.5 TL’ye çıkacak. Yapılan düzenleme ile uzun mesafe ücretleri de 3.5 TL’den 4 TL’ye çıkartıldı. 

İlginizi Çekebilir:  Sıla, Hazer Amani ile Aşk mı Yaşıyor? Hazer Amani Kimdir? İşte Detaylar

ABONMANKART UYGULAMASI BAŞLAYACAK

Ankara Büyükşehir Belediyesi, öğrencilere yönelik aylık bir kart çıkartacak. Buna göre ayda 200 biniş ile sınırlı olacak abonman kart 60 TL olacak. Uygulama, ileri bir tarihte yürürlüğe girecek. 

Ankara’da toplu taşımaya yapılan zamların Ağustos ve Eylül aylarında doğalgaza yapılan %15’lik zamla ilgili olabileceği de söylenenler arasında. Nitekim Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı otobüslerin önemli bir kısmı doğalgaz ile çalışıyor. 

İlginizi Çekebilir:  Ashin Wirathu ve 969 Harekatı

Aramalar

Ankara’da toplu taşıma zamları Eylül 2019, kısa mesafe ücreti ne kadar, Ankara minibüs uzun mesafe ücreti, tam biniş ücreti ne kadar oldu, Ankara toplu taşıma tam aktarma ne kadar oldu, toplu taşıma zamları ne zaman yürürlüğe girecek. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara