Binali Yıldırım’dan Giderayak Torpil: Özel Garsonunu Müşavir Yaptı

Sözcü gazetesinin haberine göre Adalet ve Kalkınma Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım, bugün istifa edeceği Meclis Başkanlığı görevindeki son icraatı büyük tepki topladı. Binali Yıldırım, özel garsonu olan Zeynel Nar’ı Meclis’te ‘müşavir kadrosu’na atadığı öğrenildi. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’ndan bugün istifa etmesi beklenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım, ayrılmadan önce yakım çevresine ve çalışma arkadaşlarına kıyak geçtiği ve bu durumum personeller arasında tepkiye neden olduğu anlaşıldı. Sözcü gazetesinin haberine göre Zeynel Nar’ın müşavir kadrosuna atanması, buna en somut örnek oldu. Zeynel Nar, ek göstergeden de yararlanabilecek. Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, atamayı Sözcü gazetesi Ankara temsilcisi Saygı Öztürk’e anlattı. 

İlginizi Çekebilir:  Haber 7 Ekrem İmamoğlu’nun Antrikot Olayına “Kurgu” ve “Düzmece” Dedi

BU YOLSUZLUKTUR

Söz konusu skandal olayı Sözcü gazetesine değerlendiren Cumhuriyet Halk Partisi  İstanbul milletvekili Mahmut Tanal, şu sözlere yer verdi: 

“TBMM başkanlığından İsmail Kahraman da ayrılırken yakın ekibindekilere kıyak geçip müşavir yaptı. Hatta özel berberini meclis kadrosuna aldırdı. Binali bey de ondan geri kalmadı. Bazıları da şoförlerini istisnai kadrodan memur yaptılar. 657 sayılı kanunun ilgili maddesinde teknik elemanlar için kullanılan bu maddeyi keyfi olarak görev ve yetki suiistimaline çevirdiler. KPSS ile alınması gereken göreve ileri yollarla memur alınıyor. Bu yolsuzluktur, liyakatsizliktir, kayırmadır. Kendi garsonunu müşavir yapan meclis başkanı Allah korusun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olursa kim bilir neler yapar. Giderayak kadrolaşmak görevi kötüye kullanmaktır.” 

İlginizi Çekebilir:  Bir Nefes Al ve Bir Adım Öne Çık!

Zeynel Nar’ın müşavir kadrosuna atanmadan önce Türkiye Büyük Millet Meclisi lokantasında şef garson olduğu ve bundan sonra da müşavir sıfatıyla garsonluğu sürdüreceği bildirildi. 

Kaynak: Sözcü Gazetesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi