Psikoloji

Anksiyete Halsizlik Yapar mı?

Çağımızın en sık yaşanan rahatsızlıklarından biri olan anksiyete beraberinde birçok belirtiyi de beraberinde getirmektedir. Bazı zamanlarda depresyon ile birlikte seyreden bu rahatsızlık dönem dönem yaşanabileceği gibi kronik bir hale de gelebilmektedir. En çok merak edilen konulardan biri de anksiyete halsizlik, bitkinlik yapar mı? Sorusudur. Bu makalemizde özet olarak soruya cevap vermeye çalışacağız.

Anksiyete halsizlik yapar. Hatta bu belirti anksiyete ile birlikte en sık görülen problemlerden biri olarak sayılabilir. Bunun dışında uyku bozuklukları da görüldüğünden dolayı dolaylı olarak uykusuz ve yorgun kalmanıza da sebebiyet verebilir. Eğer bu belirtilerden biri ya da birkaçına sahipseniz, uzman bir hekime danışmanız, hayatınız içinden çıkılmaz bir duruma gelmeden önce tedavi olmanıza yardımcı olabilir.

Yalnızca halsizlik, yorgunluk, bitkinlik ve uyuklama hali değil, kaygı bozuklukları beraberinde birçok olumsuzluğu getirebilir. Bu sebepten dolayı kronik bir hal alıp daha kötü olmadan travmalarınızı çalışmak ya da doktorunuz uygun görürse ilaç desteği almak için doktorunuzun yardımına ihtiyacınız vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.