Teknoloji

Youtube Ücretli Tanıtım İçerir Ne Demek?

En çok sevdiğimiz sosyal platformlardan biri olan Youtube, son yıllarda milyarlarca kullanıcıya ulaşarak tüm dünyada kullanılmaya başlandı. Tabi bu sistemin sahibi olan Google içerik üzerinden para kazanmak için başta Premium üyelikleri olmak üzere reklamlar gibi farklı yöntemler kullanarak kullanımını nakite çevirmeye başladı. Ancak bu makalemizde çok daha yeni olan, ücretli tanıtım içerir uyarısı ne demek? Sorusuna cevap vereceğiz.

Ücretli tanıtım içerir demek, video içerisinde Google tarafından eklenen bir otomatik reklamı ifade etmez. Bunun aksine içerik üreticisi tarafından eklenen bir anlaşmalı reklamı ifade etmektedir. Konuyu biraz daha açalım. Örneğin, X firması ürün tanıtımı için Y yayıncısına belli bir miktar para ödedi. Bu video içerisinde bu şekilde yerleştirilmiş bir ürün olduğunu ifade etmek için ücretli tanıtım içerir ibaresi yer alır.

Böylelikle kullanıcının tamamen doğal bir video izlemediğini ve reklam sebebiyle abartılı ve fazla övülmüş bir içeriğe baktığını anlaması mümkün olur. Google asıl amaç olarak bilinçli tüketimi sağlamaya çalışır. Ayrıca doğrudan Google Youtube ile ilgili bir reklam olmadığını da böylelikle anlamış oluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds