Hukuk

Anlaşmalı Boşanma Davası Ne Kadar Sürer?

Anlaşmalı Boşanma Davası, her iki taraf içinde yoğun olarak geçen zorlu süreçlerden bir tanesidir. Ortak verilen kararlar neticesinde taraflara kısa sürede davayı sonuçlandırarak, istedikleri durumu elde edebilmeleri mümkündür. Davanın aşamalarında kişiler en çok ne kadar sürebileceğini merak ederek farklı sorular iletebiliyorlar. Özellikle bu sorulardan bir tanesi olan “Anlaşmalı Boşanma Davası Ne Kadar Sürer?” fazlasıyla dikkat çeken başlıklardan bir tanesidir. O yüzden bu yazımızda konu hakkında açıklamalar yaparak bilgiler vereceğiz.

Anlaşmalı Boşanma Davasının sonuçlanma süresi genel olarak 40 güne kadar devam etmektedir. Bu süre içerisinde adı geçen davanın içerik olarak yoğun bir durumu olmaması daha kısa sürelere, eğer yoğunsa daha da uzun sürelere göre devam edebilir. Boşanmanın feragat halinde kesinleşmesi ise bir günü almaktadır.

Adalet Bakanlığı konu hakkında yapılan dava için evli adayların en az 1 sene evliliğini devam ettirmeleri gerektiğini söylemektedir. Anlaşmalı boşanma adına bir seneden az süren evliliğiniz var ise anlaşmalı boşanma yapılabilmesi mümkün değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.