Atasun’un Black Friday Kampanyasını Satış Danışmanına Saldırarak Protesto Eden Magandalar

Kısa bir süre de olsa çalışmış bulunduğum Atasun Optik’e bir grup kendini bilmez tarafından saldırılması açıkçası beni oldukça rahatsız etti. Videoda iki kişi bir Atasun mağazasına girmiş, satış elemanına neden “Black Friday” kapsamında satış yaptıklarının hesabını soruyor. Daha sonra ikiliden biri “Yahudilerin oyununa geliyorsunuz” diyerek satış danışmanını sıkıştırıyor.

Benzer bir vaka geçtiğimiz günlerde Koton mağazasına yapılmıştı. Adana Osmanlı Ocak’ları İl Genel Başkanı Ahmet Karaoğlan, Koton mağazasına girip karşısına çıkan ilk Black Friday tabelasını kırmış ve mağazanın içine atmıştı.

Zavallı kişiliklerin ego boşalması olarak tarif edebileceğimiz bu iki videoda da söz konusu kişilerin ne derece “Black Friday” konusunu anladığı malum.

Tutup da satış danışmanını sıkıştırmak sizin elinize ne geçirecek. Satış danışmanı mı Black Friday yapalım demiş? Kaldı ki öyle olsa bundan size ne?

Yukarıda da bahsettiğim gibi gerek çalışma koşulları gerekse personele bakış olarak hiçbir zaman tasvip etmeyeceğim bir marka olan Atasuna yapılan bu çirkin hareket, öfkelenmeme sebep olmuştur. Orada çalışan işçi, emekçi; akşam evine ekmek götüren personeller. Kalkıp da onlara ahkam kesmek, terör estirmek kimin ne şekilde haddi olabiliyor?

Her iki kurumda da çalışmış olmam ve bugün her iki kuruma da Black Friday kapsamında çirkin saldırı düzenlendiğini sosyal medya aracılığıyla öğrenmem beni fazlasıyla üzdü. Yapanların hesaba çekilmesini temenni etmekten başka bir şey yapamamak da işin en kötü yanı açıkçası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir