Kılıçdaroğlu’nun Tutulduğu Evin Önündeki Kalabalık Madımak Olayı’nı Hatırlattı: “Yakın O Evi”

Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’nın Çubuk ilçesinde geçtiğimiz gün Hakkari’de şehit düşen Yener Kırıkçı’nın cenaze törenine katıldı. Ancak törende bazı vatandaşlar Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırı girişiminde bulundu, bir vatandaş ise Kılıçdaroğlu’na yumruk attı. Daha sonra polisler eşliğinde bölgedeki bir eve taşınan Kemal Kılıçdaroğlu burada bekletildiği sırada kalabalık da evin önünde toplandı. Kalabalıktan birileri o esnada ”yakın o evi” diye bağırdı.

Madımak Olayları’nı akıllara getiren bu olay sonrasında Kemal Kılıçdaroğlu zırhlı bir araç eşliğinde bölgeden ayrıldı. Öfkeli kalabalık, Kılıçdaroğlu’nun gidişinin ardından yatıştı.

Bekaroğlu: Sorumlu Süleyman Soylu’dur

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: ‘‘Genel Başkanımız hala saldırı altında ancak durumu iyidir. Bu saldırıdan başta içişleri Bakanı Soylu olmak üzere Genel Başkanımızı hedef gösterenler sorumludur

Soylu: Kabul Edilemez

İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu ise Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırının kabul edilemez olduğunu dile getirerek olayın tüm yönleriyle aydınlatılacağını ifade etti.

Vali Şahin’den Açıklama

Konuyla ilgili olarak yetkili makamlardan da açıklamalar peş peşe geldi. Ankara Valiliğinden yapılan açıklamada CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik yapılan protesto eyleminin önlenmesi içim gerekli tüm güvenlik tedbirlerinin alındığını bildirdi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırının videoları hızla yayılırken kalabalık arasında yükselen ”yakın o evi” sloganı ise tepki çekti. Akıllara Madımak Olayı’nı getiren slogan, tüyleri ürpertti. Bu sözler sosyal medyada da geniş yankı uyandırırken Ekşi Sözlük yazarları da konuyu gündeme taşıdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting - malatya haber