Avukat Gizay Dulkadir Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Gizay Dulkadir kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “Gizay Dulkadir”den söz edeceğiz. 

Gizay Dulkadir Kimdir? 

— Avukat 

1991 senesinde Ankara’da dünyaya gelen Gizay Dulkadir, 2009 senesinde Ankara’da bulunan Hürriyet Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. 1 yıl sonra yine Ankara’da bulunan Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni tam burslu kazanan Gizay Dulkadir, fakülte eğitimi süresince üniversite bünyesinde bulunan çeşitli kulüplerde kulüp başkanlığı ve pek çok görevde bulunmuştur. 

2015 yılında Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Gizay Dulkadir, daha sonra Ankara Barosu’nda avukatlık stajını tamamlamıştır. Gizay Dulkadir, şu anda Müdafaa-i Hukuk ve Arabuluculuk Bürosu’nda serbest avukatlık mesleğini icra etmektedir. 

Gizay Dulkadir, avukatlık mesleğinin yanı sıra Uluslararası Lions Konfederasyonu 118U Yönetim Çevresinde sekreter ve sayman yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Gizay Dulkadir ayrıca Ankara Feminizm Derneği’nin Yönetim Kurulu üyesi ve gönüllü avukatlarından biridir. Öte yandan Ankara Barosu Kadın Hakları Merkezi’nin de üyesidir. 

Gizay Dulkadir aynı zamanda Twitter üzerinden de gündemle alakalı olarak çeşitli paylaşımlar yapmaktadır. 31 Mart yerel seçimleri hakkında kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla dikkatleri üzerine çeken Gizay Dulkadir, siyasi olarak muhalif bir profil çizmektedir. 

Twitter’da 20 binden fazla takipçisi bulunan Gizay Dulkadir, son dakika haberlerini, yapılan zamları, siyasi krizleri ve siyasilerin konuşmalarını profilinden paylaşmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

yabancı dizi izle