Hayko Bağdat: Süleyman Soylu Bir Mafya Lideridir, Çetedir

Diken Gazetesi köşe yazarlarından Hayko Bağdat, dün yaşanan olaylarla ilgili olarak Süleyman Soylu hakkında Twitter’dan bir açıklama yaptı. Bağdat, Süleyman Soylu için mafya lideri tanımlanmasını kullanırken, Soylu hakkında “çete” dedi. 

Ne Olmuştu? 

Geçtiğimiz gün, Kuzey Irak’ta teröristler tarafından şehit edilen Ankaralı Yener Kırıkçı’nın cenaze törenine katılan Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu, törende yer alan köy sakinleri tarafından darp edilmiş, yüzünde şişlikler meydana gelmişti. 

Süleyman Soylu, daha sonra yaptığı açıklamada “güvenlik tedbirlerinin alındığını” belirtmiş ve saldırı öncesinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun güvenlik birimlerine haber vermediğini iddia etmişti. Ancak bu iddia Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yalanlandı. 

Süleyman Soylu Daha Önce Ne Demişti? 

Cumhuriyet Halk Partili vekillerin daha önce terörist cenazelerine katıldığı iddiası ile ilgili olarak konuşan İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu “CHP’lileri şehit cenazelerine almayın talimatı verdim” açıklamalarında bulunmuştu. 

Sosyal medyada pek çok vatandaş Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırının faili olarak Süleyman Soylu’yu göstermiş, saldırıdaki güvenlik zaafiyetine vurgu yapmıştı. 

Hayko Bağdat: Soylu Derhal Görevinden Alınmalı 

Diken Gazetesi köşe yazarlarından Hayko Bağdat, dün Süleyman Soylu hakkında bir twit attı ve twitinde Süleyman Soylu’nun istifa etmesi gerektiğini ifade etti. Bağdat’ın attığı twite 4000’den fazla yanıt gelirken pek çok kullanıcı Süleyman Soylu’ya destek oldu. 

#Soyluİstifa Hashtagı Gündem Oldu 

Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırının ardından Twitter’da #soyluistifa hashtagı gündem oldu. Binlerce kullanıcı etikete destek verirken Soylu’ya destek çıkanlar #BinSoysuzaBirSoyluYeter etiketiyle Soylu’nun istifa etmesine karşı çıktı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: