Aydın Doğu Demirkol Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Doğu Demirkol kimdir, aslen nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “Doğu Demirkol”dan söz edeceğiz.

Doğu Demirkol Kimdir?

— Komedyen
— Sinema Oyuncusu

Doğu Demirkol ya da tam ismiyle Aydın Doğu Demirkol, Türk stand-up sanatçısı, komedyen ve sinema oyuncusu. Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımları ile dikkat çeken ve kısa sürede popüler olan Aydın Doğu Demirkol, Mersinli bir anne ile Balıkesirli Çerkez bir babanın oğlu olarak 6 Eylül 1985 tarihinde (33 yaşında) dünyaya geldi. Doğu Demirkol’un tam ismi Aydın Doğu Demirkol’dur.

Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımları ile dikkat çeken Aydın Doğu Demirkol, Acun Ilıcalı’nın sunduğu Yetenek Sizsiniz adlı yarışmaya katıldı ancak başarılı olamadı. Daha sonra Beşiktaş Kültür Merkezi’nde (BKM) Açık Mikrofon isimli gösteriler yaptı.

Ali Atay, Doğu Demirkol ve Feyyaz Yiğit

Gündelik hayatlarında üç sıkı arkadaş olan Ali Atay, Doğu Demirkol ve Feyyaz Yiğit, birkaç. filmde de beraber rol almışlardır. 2018 yılında Ali Atay’ın yönetmenliğini yaptığı Ölümlü Dünya isimli komedi filminde rol alan Doğu Demirkol, aynı yıl içinde Cannes Büyük Jüri Ödüllü Nuri Bilge Ceylan’ın yönettiği Ahlat Ağacı isimli sinema filminde Sinan karakteriyle baş rolde yer aldı.

Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM), ekibinde yer alan Murat Gençoğlu ile yolunun kesişmesinin ardından Güldür Güldür isimli programa dahil olan Doğu Demirkol, ardından Ölümlü Dünya ve Ahlat Ağacı gibi çeşitli projelerde de yer aldı.

Mizahi açıdan pek çok kişinin dikkatini çeken ve stand-up’ları ilgiyle izlenen Aydın Doğu Demirkol, son olarak da Bein Sports tarafından düzenlenen Futbolun Süperleri 2019 töreninin sunuculuğunu üstlenmiştir. Öte yandan başarılı komedyen Garanti Bankası reklamlarında da boy göstermiştir. Garanti Bankası’nın ‘Parayı Tutamayan Adam’ reklamını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Büyük Çıkışı: Abiler Taklidi

Aydın Doğu Demirkol’u sosyal medyada asıl ününe kavuşturan videolar ise Abiler adındaki kısa canlandırmalar olmuştur. Cemaatçi abilerin taklidini ustalıkla yapan Doğu Demirkol, özellikle bu videolarının ardından büyük beğeni topladı ve takipçi sayısı giderek arttı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir