Aykut Kocaman’a Neden Haşortmanlı Deniliyor?

Aykut Kocaman’a neden Haşortmanlı diyorlar? Fenerbahçe’de ikinci dönemini yaşayan bir dönemin Fenerbahçeli futbolcusu Aykut Kocaman ismi uzun bir süredir kamuoyunda “haşortmanlı” olarak telaffuz ediliyor. Peki Aykut Kocaman’a neden haşortmanlı deniliyor?

Eşofman değil eşortman da değil bildiğiniz “h” ile haşortman. Nedenini tek bir şeyle açıklamak olmaz ama Aykut Kocaman’ın gerek oynattığı futbol, gerekse futbol görüşleri, alaya alınarak hocaya “haşortmanlı” yakıştırması yapılmış.

İlginizi Çekebilir:  Saç Ekimi Furyası

“Dikine futbol diye bir şey çıkardılar” demeci ile gündeme gelen ve hücum futboluna karşı oluşu ile bilinen, ister Anadolu takımı olsun ister büyük takım olsun maçlara her zaman çift ön libero ile çıkan Aykut Hocanın tabiri caizse “gına getirdiği” futbol anlayışı, taraftarda ters tepki yapmış.

İlginizi Çekebilir:  Kaptaan İnecek Var!

Bilirsiniz ki millet olarak sevmediğimiz şeylere lakap takmaya, beğenmediğimiz şeyleri küçük düşürmeye bayılırız. Aykut Hoca da bundan nasibini almış gözüküyor.

Medyada özellikle Haşortmanlı çıkışı epey fazla. Serdar Ali Çelikler’in bu konuyla ilgili şöyle bir videosu var. İzleyelim:

Velhasıl işin özeti bu şekilde. Aykut Kocaman’ın da eşofman giymeyi sevdiğini, antrenmana katılır gibi maçı kenardan izlemeyi sevdiğini düşünürsek bu “Haşortmanlı” çıkışının anlamını kavrayabiliriz. Şimdiden Aykut Kocaman’ın ismi “Haşortmanlı” kalacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir:  Gereksiz WhatsApp Grupları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara