Biyografi

Ayşe Arman Kimdir? Nerelidir? Eşi Çocukları ve Hayatı

Haber sitelerinde veya çeşitli gazete ve dergilerde “Hürriyet’ten Ayşe Arman’ın haberine göre” ile başlayan klişe cümlenin öznesi durumunda olan Ayşe Arman kimdir? Nerelidir? Ne iş yapar? Aslen nerelidir? Hürriyet gazetesinin tanınan isimleri arasında olan gazeteci ve köşe yazarı Ayşe Arman ve hakkında detaylı bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz. 

Ayşe Arman Kimdir? 

Ayşe Arman 9 Aralık 1969 tarihinde Adana’da dünyaya geldi. Alman olan annesi Veronica başarılı bir balerin; babası ise Türk Mehmet Kutman Arman’dır. 3 kardeş olan Ayşe Arman, Tarsus Amerikan Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi’nin Basın Yüksek Okulu’da eğitim kariyerine devam etti fakat buradan mezun olamadan eğitimini yarıda bıraktı. 

Türk gazeteci ve köşe yazarı Ayşe Arman, gazetecilik kariyerine Nokta ve Erkekçe isimli dergilerde Ercan Arıklı’nın sekreteri olarak başladı. Akabinde ise Aktüel ve Tempo isimli dergilerde çalışan Ayşe Arman, hala Hürriyet gazetesinde köşe yazarlığına devam etmektedir. 

Hürriyet gazetesinin önemli simalarından biri olan Ayşe Arman, bu zamana kadar pek çok haberin altına imzasını attı. Çoğunlukla kadın-erkek ilişkilerini ele alan yazıları ile dikkatleri üzerine çeken ve asıl başarısını bu yönde yazdığı yazıları ile yakalayan Ayşe Arman, uç noktalarda yazdığı yazıları ile de tanınır. Yaptığı pazar röportajları ile ses getiren Ayşe Arman, gazetecilik kariyerinde pek çok başarıya da imza atmaya devam ediyor. 

Gerek ülke içinde gerekse ülke dışındaki ünlülerle yaptığı röportajları ile ün salan Ayşe Arman, köşe yazarlığı kabuğundan sıyrılarak ünlülerin özel yaşamına dair konuları ustalıkla okuyuculara ulaştırma görevini yerine getirmesiyle takdiri hak eden birisi olmuştur. 

Cinsellik üzerine kaleme aldığı yazıları da yine kendisinin hem medya sektöründe hem de okuyucu nezdinde önemli ve sıra dışı birisi yapmıştır. 

1989 senesinde Cumhuriyet Gazetesi tarafından düzenlenen “Bülent Dikmener” Ödülü, Arman’ın aldığı ilk ödüldür. 4 Şubat 2011 tarihinde gösterime giren Aşk Tesadüfleri Sever filminde konuk oyuncu olarak da yer alan Ayşe Arman, Haldun Dormen ve Halkla İlişkiler dünyasının önde gelen isimleri arasında yer alan Betül Mardin’in oğlu Ömer Dormen ile evladıdır. Bu evliliğinden Ayla isminde bir kız çocuğu dünyaya getirmiştir. Ayşe Arman, çocuğu ve eşiyle beraber Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Dubai’de hayatına devam etmektedir. 

Ünlü köşe yazarı ve gazeteci Ayşe Arman’ın yayınlanan birkaç kitabı bulunmaktadır. İşte o kitaplar:

• Kimse Okumazsa Ben Okurum 2002 

• Kimse Sormazsa Ben Sorarım, 2003 

• Alya, Sevgilim ve Ben, 2009 

• Gezinin Güzel İnsanları, 2013 

Ödülleri

Yukarıda belirttiğimiz gibi ünlü köşe yazarı Ayşe Arman’ın bir ödülü vardır:

 

• Cumhuriyet Gazetesi Bülent Dikmener Ödülü, 1989.

Asım Can Gündüz’ün oğlu Evrencan Gündüz ile yaptığı bir röportajda Gündüz’e yönelttiği kişisel soruları izni olmadan yayınlaması ve Evrencan Gündüz’ün konuyla ilgili olarak “benim özel hayatım ve babamla ilişkimi kimsenin değerlendirmeye yetkisi olamaz. bazı soruları şahsi merak adı altında sordu ve yayınladı. babamın sorumlulukları ile ilgili ifadelermiş gibi yansıttı’’ şeklinde konuşması ile bir ara gündem olan Ayşe Arman’ın bu ve benzeri pek çok özel yaşam röportajları vardır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds