Biyografi

Prof. Dr. Yavuz Dizdar Kimdir?

Tüm Türiye’nin severek çalışmalarını takip ettiği ve tavsiyelerini dikkate aldığı doktor: Yavuz Dizdar. Hekimlik ile ilgili çarpıcı söylemlerine geçmeden önce kısacak yaşamına bir göz atalım. 1964 yılında İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini İstanbul Erkek Lisesi’nde okuduktan sonra 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Uzmanlığını da Radyasyon Onkolojisi alanında bitirdi.

En çok altını çizdiği konu beslenmedeki yanlışlarımız oldu. Daha doğrusu yediğimiz gıdaların çoğunun güvenli olmadığı ve işlemden geçtiğini anlattı. Süt ve yoğurtlar hakkında söylediklerinden sonra süt endüstrisinden çok fazla tepki almış oldu.

Her şey yapay ise biz ne yiyeceğiz? Aslında Yavuz Dizdar bu soruya da cevap veriyor. Ürünleri alırken çok dikkatli olmak ve sağlığımızın temelini beslenmemizin oluşturduğunu bilerek beslenmemiz bize yardımcı olacaktır. Örneğin, et yemenin yanında sakatat tüketmek özellikle beyin, yürek gibi bağ dokusu açısından yoğun yiyecekler yenilebilir. Fakat kendi uzmanlık alanı olan onkoloji açısından konuştuğu bir TV programında şekerin kanseri beslediğinden bahsetmiştir. İşi özetlememiz gerekirse tamamen doğal olmak çok önemli. Fakat nadiren canımız çektiğinde baklava dahi yememiz mümkün olacaktır. Aslında bu tavsiyesinin altında sürdürülebilirliği sağlamak asıl amaç olduğundan dolayı bu şekilde nefsinizi köreltmek yaptığınız sağlıklı beslenme ve yaşam programını daha alışılabilir. Yavuz Dizdar Türkiye’de çalışmalarıyla büyük saygı görmüş bir bilim adamıdır. Her zaman doğrudan taraf olması ve ne olursa olsun çekinmeden gerçekleri bize anlatarak bizleri aydınlattığı için Yavuz Dizdar hocamıza minnettarız.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds