Kemal Kılıçdaroğlu: 15 Temmuz Bir Destandır!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili olarak bir mesaj yayınladı ve mesajında darbe girişiminin halkın direniş göstermesi neticesinde başarısız olduğunu ifade etti. Mesajın bir bölümünde ise “15 Temmuz Meclis’in hain namlulara direndiği, vatandaşın teröre geçit vermediği bir destandır” ifadelerine yer veren Kemal Kılıçdaroğlu, demokrasi kahramanlarının ailesi ve yakınlarına da başsağlığı diledi. 

Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu,  Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) Ergenekon ve Balyoz gibi kumpaslar hazırlayarak 15 Temmuz darbe girişimine zemin hazırlandığını da sözlerine ekledi. 

Mesajında olağanüstü hal (OHAL) sürecini de eleştiren genel başkan Kılıçdaroğlu, darbe girişimine ilişkin pek çok sorunun ise yanıt bulmasının engellendiğini belirterek şunları söyledi: “Biliyoruz ki tüm gerçekler er ya da geç ortaya çıkacaktır”. 

15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı süreçte FETÖ’nün bu operasyonuna “kontrollü darbe” diyen Kemal Kılıçdaroğlu, olayın üzerinden iki yıl geçtikten sonra “u” dönüşü yaparak “15 Temmuz bir destandır” açıklamasında bulundu. Muhalefet içerisinde soru işaretleri bırakan bu açıklamalar, şimdiden çok konuşulanlar arasında yerini aldı. 

Tiyatro, kontrollü darbe nitelendirmelerinin ardından CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu sözleri büyük yankı uyandırdı. Muhalefet içerisinden ise şimdilik bir açıklama gelmedi. 

İlginizi Çekebilir:  Pivot Santrafor Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara