Biyografi

Erkan Kandemir Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Ne İş Yappıyor?

İstanbul doğumlu olan Erkan Kandemir, 2 Eylül 1981 tarihinde dünyaya gelmiştir. Köken olarak Rizelidir. İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra eğitimine devam etmek amacıyla İngiltere’ye gitmiş ve Kingston Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans yapmıştır. Ardından King’s College London’da Ortadoğu Araştırmaları dalında ikinci bir yüksek lisans programına katılmıştır. Ayrıca Cambridge Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler programına katılmıştır.

Erkan Kandemir, genç yaşlardan itibaren sosyal çalışmalara aktif olarak katılmış ve çeşitli vakıf ve derneklerde görevler üstlenmiştir. Üniversite yıllarında Fakülte Dernek Başkanlığı yapmıştır. Siyasi kariyeri ise AK Parti’nin kuruluşuyla başlamıştır. 2002 yılından itibaren AK Parti İstanbul Gençlik Kolları’nda İl Yönetim Kurulu Üyesi ve İl Başkan Yardımcısı olarak görev almış, 2009 yılında ise Gençlik Kolları İstanbul İl Başkanı olarak atanmıştır. Üç yıl boyunca bu görevi sürdürdükten sonra eğitim amacıyla yurt dışına çıkmıştır.

2014 yılında Başbakan Danışmanlığı görevine atanmış ve aynı yılın Ekim ayında Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakan Yardımcısı olarak görevlendirilmiştir. 7 Haziran 2015 tarihinde İstanbul milletvekili olarak meclise girmiştir. 1 Kasım 2015 seçimlerinde yeniden İstanbul milletvekili seçilen Kandemir, 2018 yılında da tekrar AK Parti İstanbul milletvekili olarak seçilmiştir. Ayrıca Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi üyeliği yapmış ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliği görevinde bulunmuştur. MKYK üyesi ve Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak atanmıştır. 24 Mart 2021 tarihinde yapılan 7. Olağan Büyük Kongre ile tekrar Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilmiştir. Erkan Kandemir, evli ve üç çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi