Ekonomi

Bankamatikten Hesap Açılır mı?

Banka hesabı açmak özellikle pandemi döneminden sonra çok daha kolay bir hale geldi. Bankamatikten hesap açma işlemi mümkün değildir. Ancak bu makalemizde sizlere şubeye gitmeden kolay bir şekikde nasıl hesap açabileceğinizden bahsedeceğiz. Çalıştığınız banka farketmeksizin, artık tüm bankalar müşterilerine oturduğunuz yerden hesap oluşturma imkanı tanıyor.

Bankamatik üzerinden para yatırma-çekme gibi temel işlemler yapılıyor. Buna ek olarak kredi başvurusu imkanı sunan bankalar da var. Ancak hesap açma işlemini yapamıyorsunuz. Ancak şöyle detay bir nokta bulunuyor. O bankada halihazırda bir hesabınız varsa içerde ikinci hesabı tanımlamak amacıyla bankamatik kullanabilirsiniz.

Eğer bankada hiç hesabınız yoksa internet üzerinden ilgili bankanın web sitesi üzerinden bir form doldurduğunuz anda randevu alıp evinize veya işyerinize gelen ekibe bir imza vermeniz yeterli olacaktır. Bu işlemi yapmadan hesap açmak ne yazık ki mümkün değil. Yasal olarak banka ile aranızda bir sözleşme bulunması ve bu sözleşme içerisinde ıslak imzanızın bulunması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds