Gündem

Bariyer İlişki Ne Demek?

Son zamanlarda Twitter’da (X) en çok kullanılan kavramlardan biri bariyer ilişki kavramıdır. İlk defa duyanlar için anlamının en olduğu merak konusu. Bu yazımızda kısaca bariyer ilişkinin ne demek olduğundan söz edeceğiz.

Bariyer İlişki Ne Demek?

Birine fazla bağlanmak veya onu hayatının merkezine koymak istemeyen birinin bir başka kişiyi söz konusu kişinin arasına koyması yani onu bariyer yapmasına bariyer ilişki denir. Örneğin bir kadın sevdiği bir erkeğe faza kapılmak, onu hayatının merkezine koymak istemiyor. Bu nedenle hayatına bir başka erkek daha giriyor ve sonradan giren erkek, kadının bariyer ilişkisi oluyor. Yani bu durumda kadın, her iki erkeği de aldatmış olsa da bunu hüsn-ü talille, aldatmanın soğuk karşılanması korkusuyla şirinleştirerek eylemini meşrulaştırıyor. Yine aynı şekilde bariyer ilişki adı verilerek aslında narsist bir tutumun da ne kadar normalleştirildiğini görüyoruz. Aldatmanın kendisi sorun teşkil etmekten o kadar uzaklaşıyor ki üzüntü duymamak adına bir başkasını üzmek alelade bir şeyleşiveriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds