Biyografi

Başak Kalyon Kimdir? Aslen Nereli ve Kaç Yaşında? Müzikleri?

Başak Kalyon kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı müzisyenlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Başak Kalyon’dan söz edeceğiz.

Başak Kalyon Kimdir?

  • Müzisyen.

Başak Kalyon, Türk Halk Müziği sanatçısıdır. Lisans eğitimini İzmir Ege Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’nda tamamlayan Başak Kalyon, müzik kariyerine küçük yaştan itibaren başlamış; dede mirasını küçüklükten itibaren sürdürmüştür. Baba tarafından aslen Erzurumlu olan Başak Kalyon, Eskişehir doğumludur. YouTube platformunda yayınlanan ve binlerce kez dinlenen Başak Kalyon, daha çok Türk Halk Müziğinden türküler seslendirmektedir.

Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Başak Kalyon’un ”Ela Gözlü Pirim Geldi”, ”Aşağıdan Gelir Omuz Omuza”, ”Ölmeyince Sakın Yardan Ayrılma” gibi şarkıları YouTube’da binlerce kişi tarafından dinlenmiştir. Başarılı müzisyen Başak Kalyon hakkında merak edilen doğum tarihi nedir, evli mi bekar mı, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • kimnereli.net, Başak Kalyon, erişim tarihi: 17 Aralık 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.