Başakşehir Kulübüne Alternatif İsimler: İETTSpor ve Akbilspor

Medipol Başakşehir Spor Kulübü, kimileri tarafından Akbilspor, kimileri tarafından Devletspor, kimileri tarafından da İETTSpor olarak adlandırılıyor. Bunlardan birini ele alarak Başakşehir hakkında birkaç yorum yapalım. Başakşehir’e neden Akbilspor deniliyor?

Medipol Başakşehir’in tüm sponsorlukları, yapılan transferleri ve futbolcularına ödenen paralar akıllara bu değirmenin suyu nereden geliyor sorunu sordurtuyor. Sahi Medipol Başakşehir’in yaptığı transferlerin parası nereden geliyor?

Tüm bu soruların cevabını Soner Yalçın’ın Damat Kayınço ve AKP’nin futbol düzeni başlıklı yazılarında detaylı olarak okuyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Çocuk Düşlerimiz Yok Artık!

Siyaset nasıl futbola enjekte edilebilir? Siyasetle futbol bir arada nasıl yürütülebilir? Siyasetin futboldaki yansımaları AKP tarafında nasıl algılanıyor?

Tüm bu sorular esasen bize Başakşehir’in bir devlet takımı olduğunu açıklamaya yeter. Artık herkesin kabul ettiği bir şey var ki Başakşehir hükümet destekli bir futbol takımı ve tüm gelirleri devletten tedarik edilen bir kulüp.

Neden Başakşehir?

Örneğin Kasımpaşa, Medipol Başakşehir takımı ile hükümet takımı olma bakımından yarışabilirdi. Fakat neden Başakşehir seçildi? Malumunuz Recep Tayyip Erdoğan, Kasımpaşa doğumlu ve Kasımpaşa’da doğup büyüyen biri. Devlet desteğini Kasımpaşa’ya verseydi kendisinin olayla ilgisi çok daha tepki çekecekti. Şimdi ise araya TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ gibi isimleri girmesiyle Erdoğan’a yönelik baskı ortadan kalktı.

İlginizi Çekebilir:  Türkçe Kaynak Yetersizliği

Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın da Başakşehir ile kirli ilişkileri olduğu biliniyor. Oysa Kadir Topbaş’ın kirli ilişkileri sadece Başakşehir ile sınırlı değil. BİM’in %10 hissesini alan NASPAK Gıda da Kadir Topbaş’ın birinci dereceden akrabası olan Ahmet Afif Topbaş, Ömer Hulusi Topbaş ve Fatma Fitnat Topbaş gibi isimlerden oluşmaktaydı.

İlginizi Çekebilir:  Omurgasızlık Nedir? Omurgasız Kime Denir?

Akbilspor?

İstanbul’da ikamet edenler ya da İstanbul’u bilenler bilir Akbil, şimdiki ismiyle İstanbulKart, toplu taşımalara binmek için zaruri olan bir karttır. Başakşehir’in bu değirmenin suyunu nereden getirdiği sorusu da tam olarak burada gizli.

Her Akbil bastığımızda Başakşehirli bir futbolcunun maaşını ödüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara