Biyografi

Benan Kepsutlu Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Evli mi? Eşi Kimdir? Boyu?

Benan Kepsutlu kimdir, nereli ve kaç yaşında, sevgilisi var mı, eşi kim, boyu kaç, doğum tarihi ne? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin biyografini ve bazı medya kuruluşlarında görev yapan spiker ve sunucuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Benan Kesputlu’dan söz edeceğiz.

Benan Kepsutlu Kimdir?

  • Sunucu.

Lisans eğitimine Yeditepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde başlayan Benan Kepsutlu, aynı üniversitede çift ana dal yapmış ve Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nden mezun olmuştur. 1991 ile 2001 yılları arasında İtalya’da İtalyanca eğitimi alan Benan Kepsutlu, yüksek lisans eğitimini ise Marmara Üniversitesi Ortadoğu Araştırmaları Enstitüsü’nde yapmış ve Ortadoğu konusunda uzmanlaşmıştır. Doktora eğitimini ise Marmara Üniversitesi Ortadoğu ve İslam Ülkeleri Araştırmaları Enstitüsü Ortadoğu Siyasi Tarihi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yapmıştır.

Kanal D Haber ve CNN Türk’te muhabirlik görevinde bulunduğu dönemde televizyon haberciliği üzerine eğitim için İngiltere’nin başkenti Londra’da BBC News’e kabul edilen Benan Kepsutlu, TRT Türk Erbil bürosunu kurmuş ve büronun ilk temsilcisi olmuştur. 2010 yılında Habertürk’e haber editörü ve program sunucusu olarak transfer olan Benan Kepsutlu, görevleri esnasında İsrail, Filistin ve Irak gibi Ortadoğu ülkelerinde çalışmış, Gürcistan ile Rusya arasındaki savaşlar sırasında da Gürcistan’da bulunmuştur.

Öte yandan Afganistan, Pakistan, Suriye, Mısır, Ermenistan, İngiltere, İtalya, Hollanda, İsviçre, Yunanistan, Malezya ve Kırgızistan gibi ülkeler için de özel haber dosyaları hazırlamıştır. Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Benan Kepsutlu hakkında merak edilen boyu kaç ve aslen nereli ve asnnesi babası kimdir gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Benan Kepsutlu ile İlgili Aramalar

Google’da Benan Kepsutlu ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; benan kapsutlu kimdir nerelidir, benan kapsutlu kaç yaşında, benan kapsutlu instagram hesabı, benan kapsutlu boyu kaç, benan kapsutlu nerede

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds