Gündem

Mehmet Özhaseki: Tayyip Bey İzin Verirse Mansur Yavaş’la Tartışırım

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Mehmet Özhaseki, Mansur Yavaş ile televizyonda tartışıp tartışmayacağı sorusu üzerine “Tayyip Bey izin verirse tartışırım” demesi tepki çekti. 

Özhaseki, bir televizyon programında Mansur Yavaş ile çıkıp çıkmayacağı sorusuna “Tayyip Bey izin verirse çıkmak, tartışmak isterim” dedi. 

Gazete Duvar’dan Özlem Akarsu Çelik’e konuşan Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Ankara Büyükşehir Belediye başkanı adayı Mehmet Özhaseki, Ankara’da CHP ve İyi Parti’nin ortak adayı olan rakibi Mansur Yavaş ile aralarında ciddi bir oy farkının olduğu ve AKP’nin Ankara’yı kaybedeceği iddiasına ise gülerek yanıt verdi. Özhaseki şöyle konuştu:

“Ankara’nın en ücra köşesine kadar, bundan beş, on sene sonra nasıl olacağını bilen tek kişi benim. Bana söyledikleri burada da tutmadı ama çok ayıp bir şeydi. Sevindirici taraf şurası, kimse bana ‘tembel, bu adam iş bilmez, büyükşehir idare edecek kapasitesi yok’ demedi, affedersiniz hırsız uğursuz da demedi, bundan dolayı seviniyorum”

TAYYİP BEY İZİN VERİRSE TARTIŞIRIM 

Gazete Duvar’dan Özlem Akarsu Çelik’in sorularını yanıtlayan Mehmet Özhaseki, “televizyonda Mansur Yavaş ile tartışmak ister misiniz” sorusuna ise şöyle yanıt verdi:

“Her zaman isterim, bunda bir sıkıntım yok. Zaten o konuda kendime özgüvenim var. Ancak partimiz karar verirse ki, yaklaşık on yıldır, parti genel merkezi adayların tartışma programlarının kavgaya dönüştüğü, milleti de bunalttığıyla ilgili kanaat sahibi olduğu için o prensip itibariyle duruyor. Ben önümüzdeki günlerde şahsen Tayyip Bey izin verirse çıkmak, tartışmak isterim.”

Mehmet Özhaseki’nin bu sözleri Ekşi Sözlük ve diğer sosyal medya araçlarında da tepki çekti. Özhaseki ve diğer belediye başkan adayları ile AKP içindeki diğer milletvekili ve yöneticilerin Recep Tayyip Erdoğan’dan izin aldığı bilinen bir gerçekti. Özhaseki’nin sözleri ise adeta malumun ilamı oldu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.