Teknoloji

Bluetooth Kulaklıkların Kaç Saat Şarj Edilmesi Gerekir?

Bluetooth kulaklıklar kaç saatte şarj edilmeleri gerekir. Bluetooth kulaklıkların şarj süresi ne kadar olmalı? Daha önceki yazılarımızda çeşitli teknolojik konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca ”Bluetooth Kulaklıkların Şarj Süresi”nden söz edeceğiz.

Bluetooth Kulaklıklar Kaç Saatte Şarj Edilir?

Öncelikle bu sorunun net bir cevabını vermek imkansızdır. Kulaklığın bataryasına, kulaklığın kalitesine, markasına hatta modeline göre bu süre çok farklı olabilir. İnternet üzerinden satılan pek çok Bluetooth kulaklık bulunuyor. Yine bunların da şarj süreleri diğerlerinden çok daha farklı olabilir.

  • En Az 1 Saat

Ortalama bir bluetooth kulaklık sahibiyseniz kulaklığınızı en az bir saat şarjda tutun. Gün içinde ne kadar çok kulaklık ile haşır neşirseniz işiniz bataryaya daha çok düşecek demektir. Bu nedenden dolayı bataryayı en az 1 saat şarjda tutmak gerekli

Öte yandan Çin malı veya İnternet sitelerinden ucuza satılan bluetooth kulaklıkları ise en fazla 1 saatte şarjda tutmak daha faydalı olacaktır. Nitekim söz konuus bu bataryalar çabuk ısınıp şiştiği için patlayabilir ve bu durum size zarar verebilir. Bu nedenden dolayı bu tarz kulaklıkları en fazla 1 saat şarda bırakın.

Şayet kaliteli bir bluetooth kulaklık sahibiyseniz kulaklığınızı 2 saat ile 4 saat arasında şarjda bırakabilirsiniz. Bluetooth kulaklık kullanımının artması ile birlikte bu kulaklıkların en büyük sorunu olan şarj konusunda da önemli gelişme ve iyileştirmeler yapılmış ve bunlarla beraber şarjdan çekildikten sonra bazı modeller 12 saatten fazla verim sağlayabilir hale gelmiştir.

Söz konusu bu modellerden birine sahipseniz kulaklığı en az 2 en fazla 4 ya da 5 saat şarjda bırakmak daha faydalı olacaktır. Samsung, Apple gibi markların kulaklıklarında da durum bu şekildedir.

Ayrıca ilk şarj süresinin de mümkün olduğu kadar 8-9 saat arasında olmasına dikkat etmenizde fayda var. Tekrar hatırlatmak gerekir ki bu soru kulaklığın cinsine, markasına hatta modeline göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenden dolayı kesin saat vermek yanlış olacaktır. Bazı bluetooth modellerinde şarj göstergesi bulunur ve şarjın kaç olduğu bu göstergelerden anlaşılabilir. Ancak diğer bluetooth kulaklık modellerinde ışığın rengine (genelde mavi ve kırmızı olur) göre bu değişir.

  • Tam şarj olmadan çekmeyin.
  • Ucuz bluetooth kulaklıklardan uzak durun.
  • Bluetooth’un sağlığa zararlı olduğunu unutmayın.

Bluetooth Kulaklık Şarj ile İlgili Aramalar

Google’da bluetooth kulaklık ve şarj süresi ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; bluetooth kulaklık şarjı kaç saat dayanır, bluetooth kulaklık ilk şarj süresi, bluetooth kulaklık şarjı çabuk bitiyor bluetooth kulaklık şarjı ne kadar gider, bluetooth kulaklık kaç saat dayanır, bluetooth kulaklığın şarj olduğunu nasıl anlarız, bluetooth kulaklık şarj olmuyor, bluetooth kulaklık şarj göstergesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds