BMW E30 Filtreleme Sorunu Nasıl Çözülür?

BMW E30 modelinde, farklı şekilde filtreleme sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu sorunlardan birkaçı şunlardır:

BMW klima sıcak üflemiyor

Aracınız, özellikle yazın sıcak aylarında motorunuzu soğutmak için, genellikle % 50 antifriz ve % 50 sudan oluşan soğutma sıvısı kullanır. Kışın, sıcaklığınızı yükseltirken, soğutucu motordan ısıtıcı çekirdeğine getirilir ve ardından aracınıza sıcak hava üflenir. İlk birkaç dakika serinleyebilir çünkü soğutma sıvısının ısınması ve iç mekanınıza ısı vermesi için motorun ısınması gerekir. Soğuk hava üflenmeye devam ederse, soğutucu seviyesini kontrol etmelisiniz. Aracınız soğutma sıvısı azaldığında, ılık hava oluşturmak için ısıtıcı çekirdeğine herhangi bir şey gönderemez.

Otomobil ısıtıcısı sorunları ayrıca ısıtıcı çekirdeği problemleriyle ilişkilidir: soğutucu ısıtıcı göbeği ile doğru şekilde hareket etmiyor olabilir, üfleç motorundan gelen hava ona ulaşmayabilir veya ısıtıcı göbeğinin küçük borusunda tıkanıklık olabilir. Isıtıcı çekirdekleri, kısaca, kompakt radyatörlere benzeyen soğutma sistemi parçalarıdır. Aracınız sıcak hava üflemiyorsa ve soğutucu seviyesi iyi değilse, ısıtıcı çekirdeğinizle ilgili bir sorun olabileceğini aklınıza getirin.

Motorun ısınmasında sonra bile termostatınız “C” de kalıyorsa, bozuk bir termostata sahip olabilirsiniz. Termostat araca motorun sıcak olduğunu bildiremezse, soğutucu ısıtıcı çekirdeğinize ısı sağlamak için soğutucu gönderilmez ve hava soğuk kalır. Termostatlar nispeten kolay ve ucuz bir çözümdür, bu nedenle yeni bir tane monte etmek ısıtıcıyı tekrar hızlı bir şekilde çalıştırabilir.

Araba ısıtıcılarında en son karşılaşılan sorun su sızıntısıdır. Sızıntı yapabilecek birçok yer vardır, bu nedenle hortumlarınızı, radyatörünüzü ve su pompanızı hasara karşı kontrol ettiğinizden emin olun. Bu üçünden herhangi biri sızdırıyorsa, araç ısıtıcınız düzgün çalışmayacaktır.

Kalorifer bir sıcak bir soğuk üflüyor

BMW klimanız eğer sıcak üflüyor, aradan bir süre geçtikten sonra da soğuk üflüyorsa akla genleşme valfinde bir arıza olduğu gelebilir. Genleşme valfi, uygun miktarda soğutucu akışkanını, evaporatörünüze dağıtır. Valf engellenmişse, soğutucu akışı sınırlandırılabilir veya çok kısıtlanmamış olabilir. Soğutucu akışkan akışında hafif bir kısıtlama olması, mekanik parçanın / donanımın çok soğumasına neden olabilir. Hatta o kadar soğuk olur ki, donanımın dışında don veya buz birikir. Donma veya buz birikmesi de, klimanın yeniden sıcak hava üflemesine neden olur. Sistem genleşme vanasını modüle etmeye veya kompresörü çevrimeye devam ettikçe, soğutucu akışkanın akış hızı normale dönebilir, bu sırada hava sıcaklığının tekrar soğumaya başladığını fark edebilirsiniz.

Araç kaloriferi az ısıtıyor

Motorun yeterince ısınmaması, ısıtma çekirdeği arızası, termostat arızası ve su sızıntısı gibi nedenler, araç klimasının yeterince ısıtma yapmamasına neden olabilir. Araç ısıtıcıları ile ilgili sorunların mümkün olan en kısa sürede ele alınması önemlidir. Sorunu görmezden gelirmek, kısa zamanda daha maliyetli başka sorunlara neden olabilir.

Rolantide kalorifer soğuk üflüyor

Klima ünitesinin kötü bakımı, araba klimasının rölantide soğuk hava üflemesine neden olabilir. Herhangi bir yabancı nesne veya döküntü kondansatöre girerse ve kanatçıkları tıkarsa, ısıtma işlemi, özellikle otomobil rölantide olduğunda düzgün çalışmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: