BMW Koltuk Isıtma Arızası Çözümü Nedir?

Birçok insan açısından olmazsa olmazlardandır arabalar. Ve yine aynı insanlar için araba alacakları zaman ise en çok merak ettikleri konulardandır arabanın bir kazası olup olmadığı, daha önceden boyanıp boyandığı gibi konular. Araç tam anlamı ile 0’dan alınacak bu konular daha sıkı sıkı öğrenmeye çalışılır. Misal olarak arabanın parçaları yeni mi olduğu kasasının durumu gibi durumlar merak konusudur hep. Bunlara ek olarak birde koltuk ısıtma durumları merakı vardır. Neticede havalar soğudu ve kış aylarındayız. Bununla beraber de koltuk ısıtmaları daha bir önem arz ediyor arabası olanlar ya da alacaklar için.

İlginizi Çekebilir:  Usta ve Fenomen Şoför: Ali Can

Koltuk Isıtma Sistemi Nedir?

Modern araçlarda koltuk ısıtıcısı standart hale gelmiş durumdadır. Şayet araçlarda koltuk ısıtıcısı bulunmuyorsa bunun sonradan monte edilmesi de mümkündür. Özellikle kış aylarında, sonradan monte edilen koltuk ısıtıcısı sayesinde, yolcuların daha çabuk ısınması, büyük bir avantaj sağlayabilmektedir. Koltuk ısıtıcıları genellikle 12 Volt ile çalıştırılır. Çoğunlukla sonradan monte edilen koltuk ısıtıcıları, doğrudan oto koltuk kılıfları  üzerine gerilir ve lastik kemerler sayesinde, koltukların üzerine gerilen malzemenin kaymaması sağlanmaktadır. Bunun dışında koltuk ısıtıcısının bir kablosu bulunmaktadır ve kablo çakmak haznesi sayesinde 12 Volt ile çalıştırılır.

İlginizi Çekebilir:  Yağ Filtresi Yakıtı Etkiler mi?

Koltuk Isıtıcısı

Sabit veya sonradan monte edilen koltuk ısıtıcıların bir diğer özelliği de, size göre ayarlanabilir olması durumudur. Birçok sabit ısıtıcının ısıtma gücü, 5 kademeli özelliğe sahip durumdadır. Bu işlem, çoğunlukla ufak, daire biçiminde olan ve kumanda görevi gören bir bağlantı sayesinde gerçekleştirilir. Bu işlem sonradan monte edilmiş olan bir ısıtıcıda da mümkündür. Birçok durumda, koltuk ısıtıcıları aksesuarcılarda bulunmaktadır.Koltuk içerisinde bulunan ısıtıcı teller sayesinde, koltuk ısıtıcısı çalışmaktadır.Söz konusu teller, elektrik ile ısıtılır ve bu sayede araç kullanıcısının ısınması sağlanmaktadır.

Koltuk ısıtıcısının fiyatı farklılık gösterebilir. Bu tür alımları internet üzerinden gerçekleştirmek, fiyat avantajları nedeniyle daha karlıdır. Aynı zamanda, internette bulunan fiyatların karşılaştırılması da önerilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Baskı Balata Yakıtı Etkiler mi?

Bmw koltuk ısıtma arızası çözümü nedir ?

1.konumda iken arabanın ayak ısıtması normal ısıtmaya göre daha fazladı.

2.konuma alırsanız göğüs bölgesine daha fazla ısı yüklenmektedir.

Şoför ile ko-pilot bölümünde olan kişinin arasında bulunan bölgede Bölgesel klima sistemi kullanılabilir.

Sunroof otomatik  bir sistemdir. Kalibrasyon sıkışması halinde manuel modunda ayarlanmalıdır.

Bir diğer çözüm ise tenten bölümüdür. Orta aynanın olduğu yerlerde bulunan düğmelerden manuel olarak ayarlanabilmektedir.

Koltuk ısıtma sistemleri araçlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu sistemin bulunmadığı araçlara uygun fiyatlara koltuk ısıtma uygulanmakta ve özellikle kış aylarında yolculuklar daha konforlu hale getirilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz