BMW Kronik Motor Arızaları Nelerdir?

BMW kronik motor arızaları nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli motor arızalarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca ”kronik BMW arızalarından” söz edeceğiz.

1-) HATALI SOĞUTUCU SİSTEMLERİ

BMW araçlarındaki soğutma sistemleri arızalanma eğilimindedir ve bakım onarımı yapılmamışsa sahiplerini yolun kenarında bırakmalarına neden olabilmektedir.

BMW’nin soğutma sistemini oluşturan, 128.000 ila 193.000 km arasında sonra arızalanması muhtemel birkaç parça vardır. Düzenli servis, en iyi koruyucu önlemdir ve BMW sahiplerine onarımlarda çok para kazandırabilmektedir.

 2)  ELEKTRİKLİ CAMLAR KAPANMIYOR

BMW arabalarındaki elektrikli camların sık sık arızalanması ve açık kalmaları sorunudur. Bu özel sorun aynı zamanda aracın güvenliğinden de kaynaklanmaktadır. Ne de olsa, arabanızın camını güvenli bir şekilde kapatamazsanız, aracınızın başka biri tarafından camı açmaya zorlamasını engellemek için ne yapmalısınız ? Dünyanın birçok yerinde çalınan otomobiller arasında yer alan BMW otomobilleri göz önüne alındığında, BMW sahipleri hırsızlardan korumak için araçlarının bu sorununu hızla çözmek isteyeceklerdir.

3- BMW ISITMA SİSTEMİ PROBLEMİ NEDİR ?

 Otomobilin soğutma sistemi ve ısı sistemi birbirleriyle yakından ilişkilidir, bu yüzden her ikisinin de düzenli arızalarla ilgili problemleri olması şaşırtıcı değildir.

İç ısıtma sistemi – aşırı ısınma ya da yeterli ısı üretmeme ile ilgili sorunlar – bazen motor soğutma sıvısı sisteminin özelliğini kaybetmesi ve dış etken kaynaklı olarak ip ucu verebilir.

4- SIZDIRAN MOTOR YAĞ FİLTRESİ CONTASI

Yağ filtresini BMW motoruna bağlayan filtre contası başka bir zayıf noktadır; Yağ filtresini yağa ihtiyaç duyan hareketli parçalara bağlayan bu conta sıklıkla sızıntı yapar. Motordaki daha az yağ sadece aşınma ve yıpranmayı arttırmaz aynı zamanda diğer mekanik sorunlara yol açabilir. Zamanla, yağ filtresini bir BMW’de motora bağlayan conta zamanla kırılgan hale gelebilir, ancak hasar yeterince erken yakalanırsa, kolay ve nispeten ucuz bir maliyetle kurtulacaksınız ama arızaya aldırmayıp bu arızayı erteleyen BMW sahibi ileride bu sorunu çözmek için çok para harcamak zorunda kalacaktır.

5-BMW: KAPI KOLLARINDA AŞINMA VE YIPRANMA

Aracın hem sürücü hem de yolcu tarafındaki dış kapı kolları kapı kolunu açınca normal şekilde yukarı kalkar, ancak hiçbir şey olmuyor gibi görünüyor. Aceleyle bir yere çıkmanız gerekirse, kapı kolu ile ilgili sıkıntı yaşayabilirsiniz.

6- BMW: HATALI ELEKTRONİK DONANIMI

BMW’nizdeki elektroniğin sigortasının atıp atmadığına bakmak için ilk yer burasıdır. Bununla birlikte, BMW arabalarındaki elektronik sistemlerde, 2018’de İngiltere’deki 300.000’den fazla aracın geri çağrılmasına neden olan hata, İngiltere’nin Hampshire kentindeki bir BMW sürücüsünün ölümüyle ilişkilendirildikten sonra daha ciddi hatalar bildirildi.  

7-BMW: YAKIT POMPASINDA SORUNLAR

En popüler BMW modellerinden bazılarının sahipleri, düşük hızlanma, yüksek hızda motor sıkışması ve hatta motorun hiç çalışmama durumuna neden olabilecek yüksek basınçlı yakıt pompasıyla ilgili sorunları bildirmişlerdir.Tüm motorlarda iki yakıt pompası, depodan gaz alan düşük basınçlı pompa ve benzini yanma odasına iten yüksek basınçlı pompadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: