BMW Sahiplerinin Komik Alışkanlıkları

Otomobil kategorisi içerisinde BMW marka araçlardan bir hayli bahsettim. Bu bilgileri size sunabilmek için onlarca farklı kaynağı inceleyerek sizi fazla bunaltmadan, öğrenmek istediğiniz bilgiyi edinip, başka konuların keyfini çıkarmaya devam edebilmenizi amaçladım.

İşte tam da bu sırada BMW ile ilgili bir hayli komik görseller dikkatimi çekti. Türkiye’de sporla ilgilenen insanların sürekli Beşiktaş ile dalga geçmeye çalışmasına benzer bir şekilde, yurtdışında da BMW marka araçlar ile ilgili komik capsler hazırlayıp, BMW sürücülerinin bazı alışkanlıkları üzerinden sürekli dalga geçilmiş.

İlginizi Çekebilir:  Ay Sonunu Getiremeyenler Derneği

Bunu Türkiye’de fazla göremedim. Bırakın dalga geçmeyi, vergilerimiz sayesinde BMW araçları çok az görebiliyoruz. Bunun sonucu da ya çok eski modelleri görüp: “Çakala bak! Tam bir keko.” benzetmesini yapmak, ya da yeni modellere: “Vaay be!” tepkisini göstermekle kalıyoruz.

Haydi gelin konumuza dönelim. BMW sahiplerinin bu komik alışkanlıklarına hızlıca göz atalım.

Sinyal Lambasını Kullanmazlar

Hem de hiçbir zaman! Trafiğin güvenliği için çok önemli olan bu fonksiyonu çoğu BMW sürücüsü gereksiz görüyor. Gerçi ülkemizde bu özellikten hiç haberi olmayanlar da var..

İlginizi Çekebilir:  Kurtlar Vadisi'nin Türk Toplumu Üzerindeki Etkileri
İşe yaramaz olduğunuzu düşünüyorsanız, bazıları BMW fabrikasında sinyal kolu takıyor.
Benim gördüğüm/BMW sürücülerinin gördüğü
Park Etmeyi Beceremezler

Bu biraz sert bir alt başlık oldu sanki. Ama gerçekten buna ben de katılıyorum. Bunun sebebini de BMW sahipleri araçlarını olduğundan çok daha büyük zannediyor diyerek açıklıyorlar.

Bana göre bu bir yetenek
Sadece BMW sürücüleri kendi tarzıyla park eder

BMW Marka Araçlar Sık Arıza Yapar

En az arıza yapan araçlar listelerinde hiç göremediğimiz BMW, gerçekten listeleri haklı çıkarıyor. Benim tabirimle keyifli fakat nazlı arabalar. BMW sahiplerine sorarsanız bunun sebebi, araçta diğer markalara göre çok fazla donanım bulunduğu için sürekli arıza yapıyor algısı oluşuyor.

İlginizi Çekebilir:  B1916 (Ekşi Sözlük): Kuzeyin Yeni Sahibi
Çok Masraflılar

Sık arıza yapmalarının yanı sıra ufak bir arızanın bile binlerce liraya mâl olmasını da sosyal medya komik bir dille yorumluyor. Bu konu BMW sahiplerinin oluşturduğu Facebook gruplarında da baya bir alay konusu. Araç sahibi bir paylaşım yapar, arıza lambasında akünün bittiği işaret edilir. Yorumlardaki ustaların ortak görüşü ise bunun ancak 10-12 bin TL maliyetle çözüleceği olur.

Bir BMW’yi tamir etmenin en ucuz yolu

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

One thought on “BMW Sahiplerinin Komik Alışkanlıkları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri - evden eve nakliyat