Gündelik Hayat

Bornoz Takımları

Bornoz takımları bornoz ve havlu ihtiyacı olan evler için en ekonomik çözümlerden biri olarak dikkat çekiyor. 

Bornoz takımları ve havlular her evin ihtiyacı olan ürünlerdir. Çeyizlerde de eksiksiz olan bu ürünlerin kaliteli ve şık olmasına özen gösterilir. Genelde kadın ve erkek bornozu, terlik ve havlu şeklinde setlerle satılan bu ürünlerde kadın ve erkek ürünleri farklıdır. Kadın ürünleri genelde danteller, şık işlemelerle güzelleştirilmiştir. Erkek ürünleri de genelde koyu renkli ve sadedir. Kırmızı, bordo, lacivert, mavi ve siyah renkler erkekler için tercih edilirken, kadınlar için beyaz ve pembe tonları kullanılır. 

Bornoz takımları kışın tercih edilirken, set içindeki büyük havlular da yazın tercih edilir. Birer adet baş havlusunun yer aldığı pakette, havlu malzemeden birer adet de terlik bulunur. Son derece şık tasarlanan bu ürünler, bukle ve kadife karışımı kumaş ya da bambudan üretilerek tercih edilir. Emicilik açısından kaliteli olan bu ürünler uzun yıllar kullanılır. Renk, model ve şekil konusunda kişisel zevkinize uygun ürünleri www.miraykaya.com.tr sitemizde bulabilirsiniz. 

Çeyizlik Bornoz Takımı Modelleri

Balayı günleri ve evliliğin ilk yılları için özenle seçilen çeyizlik bornoz takımı modelleri, kullanım açısından dayanıklıdır. Çünkü kaliteli malzemelerden üretilen bornozların yıllarca kullanılması hedeflenir. Çeyizlik ürünler balayında kullanıp sonra kenara atılacak ürünler olmamalıdır. Amaç, banyo sonrası ihtiyacın karşılanmasını hedeflemektir. Çeyizlik bornoz takımları bu yüzden tüm ihtiyaçlar düşünülerek 8 parça set olarak satılır. Yani bir çift bornoz, büyük havlu ve baş havlusuyla birlikte terlikler de eklenmiştir. Dantel güpürlü, bambu ya da organik pamuk gibi değişik malzeme ve modeller kişisel beğeninize göre satın alınabilir. 

Çocuklar için de önemli olan kurulanma süreci, tamamen pamuktan üretilen havlular ve bornozlar tercih edilerek yapılır. Bebeğin hassas cildine uygun organik pamuktan üretilen bornozlar, uzun süre kullanılabilir. 

Şapkalı Bornoz Modelleri

Kişiye göre değişen bornoz modelleri şapkalı ve şapkasız olarak tercih edilebilir. Çoğu kişi şapkasız modelleri tercih ederken erkekler şapkalı bornozları tercih etmektedir. Set olan takımlarda şapkalı ve şapkasız olup olmadığının incelenmesi gerekir. 

Kadife bornozlar tuşe olarak çok yumuşak ve güzeldir. Ancak emiciliğin kontrol edilmesi gerekir. Genelde bambu pamuk karışımı modellerin tercih edildiği çeyizlik bornoz takımları işlemeler ve dantellerle zenginleştirilir. Sade modeller daha ekonomik olmakla birlikte el işçiliği ve detaylar arttıkça fiyatın da yükseldiği görülür. Şapkalı bornoz modellerinde şapka ve kol kısmında dantel ve güpür detayları görülür. 

Sadelik ya da şatafa! Her beğeniye göre Miraykaya’dabirbornoz modeli bulmak mümkündür. Önemli olan seçim yaparken kaliteli bir ürün almaktır. Çünkü bornozlar uzun yıllar sorunsuz kullanılabilen ürünlerdir. Bu yüzden uzun süre giyinebileceğiniz, yıkandıkça zarar görmeyen modeller kullanılırsa kullanım açısından tatmin olacağınız bir sonuç elde edebilirsiniz. 

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds