Bozuk Saat Bile Günde İki Kez Doğruyu Gösterir: Buzdolabı Boşsa Savunma Sanayisi Boştur

Tarım ve Ormancılık Bakanı Bekir Pakdemirli, “buzdolabı boşsa savunma sanayisi boştur” dedi. Pakdemirli’nin açıklamaları ise “bozuk saat bile günde iki kez doğruyu gösterir” sözünü akıllara getirdi. Bakan Pakdemirli, buzdolabının dolu olmasının gerektiğini ifade etti. 

Düzce Kültür Merkezi’nde yapılan Tarım ve Orman Sektörü Değerlendirme Toplantısına katılan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarımın ülke ekonomisi bazındaki önemi ve yerinden bahsetti. Pakdemirli, tarımın ülke ekonomisi için vazgeçilmez olduğunu da dile getirdi. 

“BUZDOLABI BOŞSA, SAVUNMA SANAYİSİ BOŞTUR”

Bakan Pakdemirli, ayrıca tarımın savunma sanayisinden daha önemli olduğuna dikkat çekerek şunları kaydetti:

“Uçaklarınız, roketleriniz olabilir, teknolojiniz çok yüksek olabilir ama buzdolabı boşsa bunların hepsi boştur. O yüzden buzdolabının mutlaka dolu olması lazım.”

Ekonominin giderek daha kötü bir hal aldığı bugünlerde Tarım ve Orman Bakanı’nın bu sözleri oldukça manidar. Hatırlayalım, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sivas mitinginde kalabalığa yaptığı konuşmada “bir merminin fiyatı ne kadar biliyor musunuz” ifadelerine yer vermişti. 

Bir mermi ne kadar olursa olsun, halk ekmeğinin arasına “mermi” koyup yemiyor. Ekmeğinin arasına koyabileceği bir “katık” arıyor. Tanzim satışı adı altında kurulan çadırlar, ekonomimiz hakkında da iyi bir ipucu veriyor. Bugün en Erdoğancı, Reisçi kişiler dahi markette aldıkları sebze-meyvenin kilosunun düşmesine, ekonominin kötü olmasına tepki gösteriyor. Bu, devlet tarafından “oyun” olarak lanse edilse de bu masalın anlatılabilirliği, geçerlilik süresi de giderek azalıyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: