Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Tıp Fakültesinin Ortasına Tanzim Manav Açtı

Dokuz Eylül Üniversitesi rektörü Nükhet Hotar, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada üniversitenin tıp fakültesine tanzim manav açıldığını duyurdu. Karar, birçok kişi için “şaşırtıcı” oldu. Tanzim satışı çadırları, geçtiğimiz haftalarda başta büyük iller olmak üzere pek çok şehirde açılmış ve ucuza sebze-meyve satışları başlamıştı. Tanzim satış çadırlarının etkisi tam olarak geçmemişken bir şaşırtıcı adım da İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi rektöründen geldi. 

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi rektörü Nükhet Hotar Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şunları kaydetti: 

İlginizi Çekebilir:  Konuşsa Şarkı Olan Sanatçılar

“İzmir’de örnek bir projeyi daha hayata geçiren üniversitemiz, mensuplarımızın uygun fiyatlarla meyve sebze satın alabileceği ‘DEÜ Manav’ standının ilkini Tıp Fakültemizdeki kantininde hizmete açtı. Hayırlı olsun”

Nükhet Hotar’ın Twitter üzerinden yaptığı açıklamanın altına aynı üniversitenin pek çok öğrencisi yorum yaptı. İşte onlardan bazıları:

İlginizi Çekebilir:  Harran'da Deveye Zulüm

“Hocam bir kez daha bize örnekleriyle neden dünyada ilk 500’te hiç bir üniversitemiz olamayacağını gösterdiğiniz için size minnettarız. Gerçek bir eğitimci olduğunuzu kanıtladınız, helal olsun!”

İhtiyaç sahibi öğrencilerin ahı hepinizin üstüne olur inşallah..İhtiyaç sahibi ögrenciymiş..Bari isimlerini okulların girişine yazıp deşifre edin utanmazlar..

İlginizi Çekebilir:  Kürt Milliyetçisi Kızdan Olay Sözler: Umarım Afrin’de YPG Kazanır ve Ben Mühendisliğimi Gider Rojova’da Yaparım

Tanzim Satışı Nedir? 

Hükümetin artan gıda fiyatlarına önlem almak için başta büyük şehirler olmak üzere ülke genelinde açmış olduğu, ucuza meyve ve sebze satmasına tanzim satışı adı verildi. Satışın yapıldığı yerlere ise “çadır” ismi konuldu. 

Tanzim satış çadırları aracılığıyla halden manava gelene kadar pahalılaşan ve halkın almakta zorlandığı ürünler “daha” ucuza satılmaya başlandı. AKP’li seçmenler tanzim satış çadırlarının gerekli bir uygulama olduğunu ifade ederken muhalefet ise bu noktaya nasıl gelindiğini sorguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise tanzim satışların fiyatlar normal seviyeye gelene kadar, en az seçime kadar devam edeceğini belirtti. Bazı kaynaklara göre ise hükümet tanzim satış çadırlarından büyük zarara uğradı. 

Kaynak: Memurlar.Net 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce