Brain Test 240. Seviye “Elmaları Topla” Sorusunun Cevabı Nedir?

Brain Test adlı oyunda sorulan elmaları topla sorusunun cevabı nedir? Elmaları topla sorusunda doğru cevap ne? Daha önceki yazılarımızda son zamanlarda oldukça popüler hale gelen Brain Test isimli oyunda sorulan bazı soruların cevaplarını sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “elmaları topla” sorusundan söz edeceğiz. 

Brain Test 240. Seviye: Elmaları Topla 

Bu seviyelere kadar gelen yetişkin bir Brain Test oyucusu, bu soruda dikkat eksikliğinden sorunun doğru cevabını bulamayabilir. Bunu doğal olarak karşılayabiliriz. Soruda da zaten çelişki yaratan bir durum da söz konusu. Gelin buna beraber bakalım. 

Sorunun Doğru Cevabı: Domates Değil Elmaları Seç 

Başlıkta da yazıldığı gibi elmaları toplamak gerekiyor. Nitekim üç ekranda da elma yok. Diğer meyveler ile elmayı ayırmak oldukça kolay ancak sonuncusunda en üstte sol tarafta yer alan domates ? biraz daha güç ayırt ediliyor. Bu yüzden son ekranda domatese dokunmayın. 

Brain Test Nasıl Çözülür? 

Bu soruda da görüldüğü üzere bazı sorular dikkat istiyor. Bunun yanında soru cümlesinde yer alan kelimelere de dikkat etmek lazım. Aynı zamanda bazı sorularda telefonu sallamak, yan çevirmek veya sağa sola döndürmek de bir çözüm olabiliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.