Brain Test 256. Seviye “Hay Aksi Arabam Bozuldu Tamir Edebilir misin” Sorusunun Cevabı Nedir?

Hay aksi arabam bozuldu tamir edebilir misin sorusunun cevabı nedir? Brain Test isimli oyunda sorulan hay aksi arabam bozuldu tamir edebilir misin sorusunun doğru cevabı ne? Daha önceki yazılarımızda Brain Test isimli oyunda sorulan bazı soruların cevaplarını sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “hay aksi arabam bozuldu tamir edebilir misin” sorusundan söz edeceğiz. 

Brain Test 256. Seviye: Hay Aksi Arabam Bozuldu Tamir Edebilir misin 

Oyunda sorulan ve artık klasik hale gelen bu tip sorularda oyuncuların oldukça dikkatli olması gerekiyor. Nitekim daha önceki yazılarımızda oyunda sorulan soruların nasıl çözüleceğine dair sizlerle değerli ipuçları vermiştik. Bu soruda da o klasik ipuçlarından birini görüyoruz. 

Sorunun Doğru Cevabı: Tamir Kelimesi 

Evet, daha önce de defalarca aynı çözüm yönteminin uygulandığı bu tarz sorularda olduğu gibi bu seviyenin doğru cevabı da soru cümlesinde yer alan bir kelime. Bu soruda da “tamir” kelimesini alıp arabanın üzerine götürdüğünüz zaman sorunun doğru cevabını vermiş ve bir sonraki bölüme geçmiş olacaksınız. 

Brain Test Nasıl Çözülür? 

Oyunda neredeyse hiçbir zeka sınırlarını zorlayan soru yok. Bu yüzden ilk önce soru cümlesinde geçen kelime ve ifadelere dikkat edin bazen bunlar sorunun doğrudan cevabı olabilir. Öte yandan bazı sorularda ekrana rastgele dokunmak, telefonu sallamak, yan çevirmek veya sağa sola döndürmek de bir çözüm olabiliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: