Gündem

Oyuncu Kadir Doğulu Muharrem İnce’ye Oy Vereceğini Açıkladı

Seçime sayılı günler kala ünlüler de renklerini belli etmeye başladı. Kervana katılan son isim oyuncu Kadir Doğulu oldu. Twitter’dan yaptığı açıklamada 24 Haziran Seçimlerinde oyunu Muharrem İnce’den yana kullanacağını açıklayan Kadir Doğulu, şu ifadelere yer verdi:

“Bilmenizi isterim sayın Vekilim. Yıllardır takip ederim sizi. Naçizane görüşüm şöyle; ‘vekillik nedir, nasıl yapılır’ sorularının cevabı sizdiniz bendenize göre. Atatürk ilke ve inkilaplarına değer veren onları yücelten, liyakata önem veren birisiniz. Her fırsatta sohbetlerinizi dinliyorum ve fark ediyorum ki her zaman en küçüğümüzün de anlayacağı şekilde anlatıyorsunuz. Bize göre bu erdemdir… Ümidim tüm halkın bu seçimleri ‘ince’ düşünüp ‘ince’ görmeleri yönünde. Reis-i Cumhur’un ne demek olduğunu ve nasıl icra edileceğini de sizden en iyi şekilde göreceğimize eminim. Sayın Vekilim, bu seçimlerde bendenizin Cumhurbaşkanı adayı sizsiniz. Koşulsuz teslim olduğumuz Rabbim yar ve yardımcınız olsun… Eminim ki siz bu vatana ve halkına en iyi şekilde hizmet edeceksiniz. Bize de hizmetleriniz sırasında ihtiyacınız olursa, burada olduğumuzu bilmenizi isterim. Karşılıksız sevgi ve işbirliğinin hüküm süreceği günlerin hasreti ile… Hürmetlerimle…”

Oyuncu Kadir Doğulu’nun Muharrem İnce’ye desteğini açıklamasının ardından sosyal medyaya söz konusu olay, kısa sürede geniş yankı buldu. Kadir Doğulu, seçime sayılı günler kala Muharrem İnce’ye oy atacağını bildiren açıklamasında çarpıcı ifadelere yer verdi.

Reis-i Cumhur’un tam anlamıyla kendisi ile ifade olunacağını belirten Kadir Doğulu, İnce’nin liyakata önem veren duruşundan da bahsetti. Sosyal medyada sevenleri tarafından şaşkınlıkla karşılanan Kadir Doğulu’nun bu açıklamasını olumlu bulanların yanı sıra açıklamayı olumsuz bulanlar da oldu. 

Kırmızı Çizgi&Yorumlar 

Seçime sayılı günler kala Kadir Doğulu’nun böyle bir açıklama yapması elbette çok konuşulur. Bu açıklamayı 24 Haziran’da veya 8 Temmuz’da yapmış olsa daha az risk alırdı fakat böyle bir açıklamayı tam da bu vakitte yapmış olması kendisi adına büyük bir risk. Bu dönemde sanatçı, oyuncu, tiyatrocu vs gruplar en çok “göze batan” ve tahammül edilemeyen kesim haline geldi. Menfaatini düşünen biri olmadığı kesin. Zira önümüzdeki seçimleri Erdoğan kazanırsa kendisini zor ve sancılı bir süreç bekliyor olabilir. Fakat yine de kendisini bu cesaretinden dolayı tebrik etmek gerekiyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.