Yürüyen Merdivenlere Bebek Arabasıyla Binmek Neden Yasak?

Artık çoğu Alışveriş Merkezinde çocuk arabası ile yürüyen merdivenlere binilmesi yasak. Çocuklu aileler için bu durum elbette ki büyük bir sorun teşkil ediyor. Peki neden bebek arabasıyla yürüyen merdivenlere binmek yasak?

Çünkü bu durum hem arabadaki bebek için hem de arkadaki kişiler için tehlikeli. Yürüyen merdivenlerde kontrolün sağlanması ise zaten oldukça hassas bir konu. Tekerleklerin hareket halindeki merdivenlerden kayması ya da merdivenlerin uçlarında sıkışması işten bile değil.

İlginizi Çekebilir:  Muhalif Değil Terörist: Barış Atay

Artık çoğu Alışveriş Merkezinde yürüyen merdivenlerin başında demir silindirler yer alıyor. Söz konusu bu demir silindirlerin başında da çocuk arabası üzerinde kırmızı şeritli bir yasak ibaresi yer alıyor. Fakat tüm uyarılara rağmen çocuklu aileler hala yürüyen merdivenlerde bebek arabası kullanmaya ısrar ediyorlar.

İlginizi Çekebilir:  Varlık Fonu Değerlendirmesi

Bu konuda ebeveynlerin tamamen haksız olduğu söylenemez. Zira alışveriş merkezlerinde ya da cadde üstü mağazalarda ya asansör olmuyor ya da asansör oldukça dolu oluyor. Bu durumda aileler de mecburen yürüyen merdivenleri kullanmak zorunda kalıyorlar.

Elbette ki bu yürüyen merdivene bebek arabası ile binmek ancak çocuk sahibi olduğunuzda anlaşılabilir. Zira asansörü işgal eden insanların bencil davranışları çocuk sahiplerini böyle bir zorunluluğa itiyor.

İlginizi Çekebilir:  Teberrük Nedir? Ne Demek? Cümle İçi Kullanımı ve Kökeni?

Kaldı ki asansör boş olduğu halde yürüyen merdiveni kullanan varsa ithamları çoktan hal ediyor.

Üstelik çoğu Alışveriş Merkezinde bebek arabalarını güvenli olarak koyabileceğiniz yer yok. Ortada bir yerde bırakmak zorunda kalıyorsunuz. Bu da sizi çalınma ihtimali olmasa bile rahatsız ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri