Bu Ülkede Kahramanlar Bitmez

Oysa ölüm insanlar için en büyük sondu. Ölüm kadar ciddi, insanın karşılacağı kaçınılmaz bir son daha yoktu. Hayatta bazı değerler ve inançlar var ki ölüm duygusundan da öte, ölmekten de büyük ve ciddi, mesela vatan sevgisi.

Dünkü saldırıda şehit olan trafik polisi Fethi Sekin de vatan sevgisini, vatan bilincini ölümden üstün tutan şerefli insanlardan biriydi. Konu her ne olursa olsun ucu vatanın ve milletin bekasına uzanan hiçbir şey onu ölümden korkması için yeterli sebepler değillerdi.

İlginizi Çekebilir:  Cüneyt Özdemir'den Zeynep Erkan'a: Gemileri Yaktın Herhalde

Fethi Sekin’in çocuğu, eşi vardı. Olay sırasında teröristleri görmezden gelip, teröristlerle çatışmayıp kaçabilir akşam evine gittiğinde çocuğuyla ve eşiyle sıcacık yuvasında vakit geçirip, mutlu olabilirdi ama dediğim gibi hayatta bazı değerler ve inançlar var ki yaşamdaki çoğu hazdan, zevkten, amaçtan öte. Eğer vatan sevgisi olmasaydı Fethi Sekin’de belki de hain saldırıda ölenlerin sayısı yüzlerce olabilirdi. Gözünü kırpmadan teröristlerle tabancasıyla çatışan bu kahramanımız sayesinde ne kadar da üzülsek de 2 vatan evladı hayatını kaybetti. Bunu anlamak pek kolay değil örneğin Ömer Halisdemir de Fethi Sekin gibi vatan sevgisini değerlerinden önde tutan birisiydi. Emir geldiğinde kulak tıkayıp yapmaya da bilirdi ama söz konusu vatan olunca, milletin bekası olunca bazı hayatlar geri kalan hayatlar için kendini feda etmekten geri durmuyorlardı.

İlginizi Çekebilir:  Abdülhamid Gül ve Süleyman Soylu’nun ABD’de Mal Varlığı Var mı? Varsa Ne Kadar?

Bu memleketin kahramanları bitmez. Hasan Tahsin neyse benim gözümde Ömer Halisdemir de Fethi Sekin de aynıdır. Seyit Onbaşı ne ise dünkü saldırıda şehit olan polisimiz de aynıdır. Hepsinde de söz konusu kişi ve menfaat değil vatan ve bekasıdır. Allah bu yolda ölmeyi herkese nasip etmiyor. Şerefli ölen insan var bir de ne için yaşayıp ne için öldüğünü bilemeden göçüp giden insanlar. Şerefli ölebilmek için illa ki şehir olmak gerekmiyor fakat bana göre şehit olmak şerefli ölümlerin en güzeli. Ömer Halislerin Fethi Sekinlerin bitmemesi, azalmaması dileğiyle. Allah tekrar onlardan razı olsun.

One thought on “Bu Ülkede Kahramanlar Bitmez

  • Ocak 7, 2017 tarihinde, saat 01:59
    Permalink

    Amin ecmain. Rabbim kahramansız en çok da imansız bırakmasın bizleri. Şehadetleri kabul olsun inşaAllah. Rabbim iki cihanda da razı olsun yiğitlerimizden ?

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi