Sosyoloji

Burçların Toplumsal İlişkiler Üzerindeki Etkisi

Burçlar, son zamanlarda oldukça popüler olma yönünde ilerlemektedir. Toplumun gelecek hakkında bilgi edinme merakı var oluşundan bu yana devam eden bir olgudur. Bu merak, astrologların geliştirmiş olduğu teorilerle belirli noktalarda giderilmeye çalışılmaktadır. Bunun yanında burçların bilimsel olma yönündeki özelliği her geçen gün tartışma konusu olmaya devam etmektedir. Ancak açıklanan verilere bağlı olarak her burca ayrı ayrı mensup olan bireylerin birçoğunun bu özelliklere inandığı gözlemlenmektedir. Bu inanma duygusu bireysel yaşamda etkili olduğu gibi toplumsal ilişkiler üzerinde de etkili olmaktadır. Örneğin aylık ve yıllık burç yorumları bireyin hayatını bu yönde şekillendirmesinde etkilidir.

Herhangi bir burca yönelik “sevgili koçlar bu yıl belirli fırsatlar karşısında risk almalısınız” “sevgili balıklar bu ay evliliklerinizde problemler veya tartışmalar yaşayacaksınız” gibi açıklamalar bu burçlara mensup bireylerin toplumsal ilişkilerini şekillendirmektedir. Zaman zaman olumlu zaman zaman da olumsuz olan bu etkiler tabanda hem psikolojik hem de sosyolojik bir anlamı barındırır. Gelecek hakkında bilgi sahibi olduğunu düşünen bireyler, bilinçaltına yerleştirdiği bilgileri eyleme geçirmekte ve bu durum da onların sosyal yaşamı üzerinde olumlu veya olumsuz etkileri meydana getirmektedir. Dolayısıyla burçlar insan yaşamını şekillendiren önemli gökbilimidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds