Sağlık

Burun Ameliyatından Sonra Neden Alçı Takılır?

Burun ameliyatı, burun genişliği, burun kırılmaları, burun düşüklüğü veya kemer görünümü gibi problemleri ortadan kaldıran ve oldukça pratik bir şekilde uygulanan bir ameliyattır. Günümüzde çokça yapılan bu ameliyatta, bazen hastalar farklı sorular sorarak meraklarını gidermek isteyebiliyorlar. Özellikle bunlardan bir tanesi olan “Burun Ameliyatından Sonra Neden Alçı Takılır?” oldukça merak edilen bir problemdir. O yüzden bugünkü yazımızda bu konuyu detaylı şekilde açıklayarak sorunuza cevap vermeye çalışacağız.

Burun ameliyatı sonrasında alçı takılmasının belirli nedenleri bulunmaktadır. Bunların arasında ilk olarak burun kemiklerindeki kırıkların iyileşmesi ve doğru pozisyona tekrardan oturabilmesi gelir. Burun ameliyatlarında genellikle iki tip farklı alçı kullanılmaktadır. Bu alçılardan birincisi ameliyattan hemen sonra yapılır. Burada bir tampon yerleştirilir ve alçı tabakası için çerçeve oluşturularak işlem tamamlanır. Burada bahsettiğimiz çerçeve, burun kemiklerini uygun pozisyona getirir. İkinci olarak ise birkaç gün sonra alçı yapılması gelmektedir. Bu alçı, ilk bahsettiğimize göre daha hafif, kolay ve burun kemiğinin iyileşmesinde daha hızlı bir rol oynar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds