Büşra Sanay Kimdir? Nerelidir? Hayatı ve Kariyeri

Büşra Sanay Kimdir? Nerelidir? CNN Türk televizyonunda boy gösteren Büşra Sanay hakkında bilinmesi gerekenler ve daha fazlası. Daha önceki yazılarımızda çeşitli TV spikerlerinden ve gazetecilerden söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca Büşra Sanay’dan söz edeceğiz.

Büşra Sanay, 1986 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. 2003 senesinde İstanbul 50. Yıl İnsa Lisesi’nden mezun oldu. Sanay daha sonra Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünü kazandı. 

Selçuk Üniversitesini kazandığı ilk sene bu üniversitenin bünyesinde yer alan ve yerel yayın yapan ÜNYV isimli bir televizyon kanalında sinema programı hazırladı ve sundu. Üniversitedeki ikinci senesinde ise en sevdiği işi yani muhabirliği yapmaya başladı. Kısa bir süre sonra ise sabah muhabirlik yapıp akşam derslerine devam etti. Bu temponun arasına da geceleri gündemi 2 saate sığdıran bir bülten hazırladı ve sunup günü kapattı.

İlginizi Çekebilir:  Aysu Tunca Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi? Oynadığı Diziler?

2008 senesinde CNN Türk’te staj yapan Büşra Sanay 2009 senesinde ise Cumhuriyet Gazetesinde staj yapmaya başladı.

CNN Türk’te hafta sonları “Güne Merhaba Hafta Sonu” isimli programı ile gündelikimin aktarıyor. Ayrıca gün içindeki bütün gelişmeleri ise an be an izleyicilerine sunuyor. CNN Türk Radyo ve CNN Türk’ün internet sitesine de çeşitli röportajlar yapan Büşra Sanay, 2015 senesinde en çok okunan ve büyük yankı uyandıran “Türkiye’de Ensest Gerçeği” başlıklı röportajı da yine bunlardan biri.

İlginizi Çekebilir:  Uğur Gallenkuş Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

En büyük hobisini gezmek ve yerel halktan insanlarla sohbet etmek olduğu bilinen Büşra Sanay, yolda olmanın dünyanın en güzel şeyi olduğuna inanıyor ve  aslolarak içe yapılan bu yolcuğun da tüm renkleri hayallerine kattığını hissederek yaşıyor.

Büşra Sanay için müzik, yaşamın vazgeçilmez bir parçası. Ayrıca Johann Sebastian Bach ona dünyanın neresinde olursa olsun sonbaharı yaşatan önemli bir isim.

İlginizi Çekebilir:  Pamir Pekin Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Evli mi? Oynadığı Diziler?

Sanay, çeşitli denemeler ile hayatın soyutluğuna konusuna dair yazılar yazıyor ve bu yazılarını kişisel bloğunda yayınlıyor. Türkiye’nin geçmişinde yaşananları okuyor. Ayrıca soykırımlar özel ilgi alanını oluşturuyor.

Büşra Sanay ayrıca parapsikoloji ile de ilgileniyo ve tam Zülfü Livaneli hayranıdır. Öte yandan bir İskoçya ve Ankara aşığıdır.

Gazeteciliğin, haberciliğin insanlık adına kutsal bir iş olduğuna inanan Büşra Sanay’a gazetecilik ve spikerlik kariyerinde başarılar diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara