Çağlar Cilara Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşında ve Evli mi?

Çağlar Cilara kimdir? KRT Kültür TV’de hazırlayıp sunduğu programla dikkatleri üzerine çeken genç spiker ve gazeteci Çağlar Cilara, programına davet ettiği her görüşten insanlara aykırı sorular yöneltmesi ve olabildiğince tarafsız davranması ile de takdir kazanmış bir isim. Genç ve dinamik yapısı, muhalif kişiliği ve objektifliği ile şimdiden ekranların sevilen ismi haline gelen Çağlar Cilara kimdir? Nerelidir? Çağlar Cilara hakkında en çok merak edilen soruların başında evli olup olmadığı, hangi üniversiteden mezun olduğu, kaç yaşında olduğu ve hayatı yer alıyor. Daha önceki yazılarımızda ekranların sevilen isimlerinden söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca “Çağlar Cilara”dan söz edeceğiz. 

Çağlar Cilara Kimdir? 

Çağlar Cilara, 1989 senesinde Trabzon’da dünyaya gelmiştir. Henüz küçük yaşlarda ailesi ile birlikte İstanbul’a yerleşen Cilara, eğitimine de burada devam etti. İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü mezunu olan Çağlar Cilara, ilk olarak Karadeniz TV’de televizyonculuğa adım atmış 

Burada “Gençlik Meclisi” adında bir program yapıp sunan Çağlar Cilara, daha sonra ise kendisini asıl üne kavuşturacak olan KRT Kültür TV’ye başladı. Burada haber koordinatörlüğü görevine getirilen Çağlar Cilara, şu anda Halk TV’de yayın hayatına devam etmektedir. 

KRT TV Kariyeri 

Çağlar Cilara’nın popülaritesinin artmasında KRT TV’nin payı büyük olmuştur. Cilara, bu kanalda hafta içi her gün 17-18 arasında Haber Merkezi isimli programına Türkiye’nin önde gelen siyasi isimlerinden tutun her görüşten temsilci ve yetkiliye kadar pek çok insanı davet etti. KRT TV’nin kendisi döneminde Reytingleri de arttı. 

Türkiye ve dünya gündemine ilişkin farklı meselelere getirdiği konuklarla farklı pencerelerden bakan Çağlar Cilara, kısa sürede ekranların sevilen yüzü oldu. 

KRT TV’deki başarısından sonra Halk TV’ye transfer olan Çağlar Cilara, burada da çeşitli konuklarla Türkiye ve dünya gündemine ilişkin program düzenlemektedir. 

Çağlar Cilara Evli mi? 

Kendisi hakkında en çok merak edilen soruların başında evli olup olmadığı sorusu yer alıyor. Çağlar Cilara, 2014 senesinde (25 yaşında) Zeynep Yaşa ile hayatını birleştirmiştir. 

Yorumlar 

Halk TV’ye geçmesinin ardından KRT TV’de olduğu gibi rahat hareket edemeyen ve ‘kendi sorularını’ konuklarına soramayan Çağlar Cilara, henüz 29 yaşında ve önünde koskocaman yıllar var. Bir gazeteci değildir ama televizyon deneyimi onu bir gazeteci yapabilir mi? Bilinmez. Sadece programına çağırdığı kişilere sorular sormakla da gazeteci olunmaz. Fakat ülkemizin gelecek vaat eden sunucuları arasında yer alır. Çağlar Cilara’ya kariyerinde başarılar dileriz. Umarım bu seviyesinin üzerine çıkabilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.