Çarpıştığı Erkek Tarafından Dövülen Başörtülü Kadın Şort Giymediği İçin Destek Görmedi

Çarpıştığı insan müsveddesi tarafından bir yumrukla yere indirilen başörtülü kadın, hiç art niyet gütmeden söylemeliyim ki şortlu olmadığı için tepki çekmedi. Oysa videoda izleyeceğiniz kadın şortlu olsaydı, ne hikayeler yazılırdı kadın hakkında. Ana haber bültenlerinde, her TV kanalı prime time’ın en can alıcı dakikasında verirdi haberi ama gelin görün ki hiçbir yerde bu haber konuşulmuyor.

Olay Cuma günü Çatalca’nın Ataşehir Ferhatpaşa Mahallesinde gerçekleşmiş.

Twitter’da ilk Gökhan Kahraman’ın paylaştığı videoda görüldüğü üzere bir kadın büyük ihtimalle yanlışlıkla çarpıştığı bir erkeğin ilk önce sözlü tacizine uğruyor daha sonra çarpıştığı erkeğin yumruğuyla yere düşüyor. Kadının savrulan eşyalarını da oradan geçen bir başka vatandaş topluyor.

İlginizi Çekebilir:  Kutlu Doğum Haftasının Gülen'in Doğum Gününe Denk Geldiği Gerekçesiyle Değişmesi

Şortlu olup olmamasını geçtim, o birkaç saniye içinde ne konuşulduğunu da geçtim bir kadına yumruk atmak nedir? Hangi erkekliğe, hangi insanlığa sığar?

Bu faslı geçtikten sonra ülkemizin sözde duyar kasan, mağdur edebiyatı yapan, bir diğer insan müsveddeleri elitist riyakarlarına geçelim.

Bir kediye tekme atılmış olsa tekmeyi atan kişi ifşa edilir, şortlu kadına tekme atsa mahkemesi binlerce kişi tarafından takip edilirdi.

Arkadaşım bu ülkede sadece sizin ve sizi temsil eden kişilerin hakları yenmiyor. Sadece kendinizi yakın bulduğunuz kesime ayrımcılık/azınlık muamelesi yapılmıyor.

İlginizi Çekebilir:  Prof. Dr. Bülent Arı: Türkiye'nin Geleceği İçin Cahil Nesil Lazım

Davanız kadına tekme/yumruk atılması mı yoksa şortlu ya da başörtülü kadına tekme atılması mı? Ahlak bakımından yoksun ve bir o kadar fakirseniz sadece şort ya da başörtüsü giydiği için tekme atılmasını haklı buluyor ya da buna ses çıkarmıyorsunuzdur.

Ayşegül Terzi de tıpkı bu başörtülü kadın gibi bu ülkenin bir vatandaşıydı. O dolmuşta şort giyme hakkına sahipti. Tıpkı bu videodaki başörtülü kadın gibi.

Hayır size malzeme çıkmadığı için mi sesiniz çıkmıyor? Bir kadın şort giydiği için dövülmesi demek ki sadece size malzeme çıkardığı nedeniyle işinize geliyor.

İlginizi Çekebilir:  Sizleri Allah ve Resulün Gemisi Olan Ak Parti'ye Davet Etmek İstiyoruz

Elitist feministlerin de bu olayda ne yapacağı ayrıca merak ediyorum.

Sosyal medya geniş bir mecra. Elini vicdanına koyan herkesten isteğim videodaki şahsın bir an evvel bulunması, peşine düşülmesidir. Videoyu her yere ulaştırın, linke tıklayarak kopyalama yapabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: