Furkan Bölükbaşı Kimdir?

Furkan Bölükbaşı, Ekşi Sözlük’te yazdığı entryler ve Atatürk hakkında düşünceleri nedeniyle tepki toplayan ve dün gece b1916 adlı Ekşi Sözlük kullanıcısı tarafından ifşa edilen araştırma görevlisi yazar.

Lord Eddard Stark takma ismiyle Ekşi Sözlüğün altını üstüne getiren Furkan Bölükbaşı, nihayet ifşa edildi. İfşa edilmesinin ardından açıklamasını yine Ekşi Sözlük’ten yapan Bölükbaşı’nın “gayet rahatım, gülüyorum” şeklindeki açıklamaları aleyhine açılan davalardan sonra da gülecek mi? Zira girdiği entryler için suç duyurunda bulunacak onlarca Ekşi Sözlük cengaveri var.

Atatürk hakkında söylediği ve yazdığı yazılarla bir süredir Ekşi Sözlüğün gündeminde olan Lord Eddard Stark takma isimli Furkan Bölükbaşı, b1916 adlı bir diğer Ekşi Sözlük yazarı tarafından bir ajan titizliği ile ifşa edilmiş, b1916 Ekşi Sözlük ahalisi tarafından omuzlarda taşınmıştı.

Bir kısım Ekşi Sözlük ahalisi tarafından “yakışıklı” addedilen Furkan Bölükbaşı’na olan nefret hat safhada. Eksi Peace adlı yazarla düelloya girişen Lord Eddard Stark’ın bu son hamlesi bardağı taşıran son damla olmuş ve sonunu hazırlamıştı.

Boz yeleli Bozkurt vakasının ardından Ekşi Sözlük’ün en büyük trolü ünvanını elinde bulunduran Lord Eddard Stark da şimdiden “uçurulanlar” arasında. Boz Yeleli Bozkurt, Ekşi Sözlük’te şu an başka bir nickle yazılarına devam ediyor. İlerleyen süreçte Lord Eddard Stark’ın bu yönde hamle yapıp yapmayacağı merak konusu.

B1916 adlı Ekşi Sözlük yazarını işsizlikten linç edenler de az değil. Bu nasıl bir bulma azmi. Bu nasıl kanıtlamalı bulgu? Hiç işin yok muydu? gibi sorularla hem omuzlarda taşınan hem de kara mizahla eleştiri yağmuruna tutulan B1916 haklı mağrurluğunun sevincini yaşamakla meşgul. Ekşi Sözlük ahalisinin bir kısmı tarafından “gel işe başla” şeklinde bir teklif dahi almış.

Hakkında oyun teorisi dahi yapılan Furkan Bölükbaşı’nın B1916’nın dillere destan ifşasını kendi yazdırttığı da konuşulanlar arasında.

Öte yandan başlığın üç santimetre yukarısında yer alan görsel HaberSol’un “çirkin gösteri” adlı haberinden alınmış.

Şu sıralarda, Ekşi Sözlükte “Lord Eddard Stark’ı İşinden Ediyoruz Kampanyası” var. Ekşi Sözlük ahalisi Stark’a kafayı takmış durumda.

Lord Eddard Stark kripto FETÖ’cü olabilir. Bir diğer iddia da bu. Ayrıca b1916’nın siber suç olduğu da söylenenler arasında.

Bu arada Lordu öldürerek kuzeyin yeni sahibi B1916’ya suserlere rahat bir gece geçirdiği için ayrıca teşekkür etmek gerekiyor. Karın ağrısını aldı resmen.

Benzer bir hadise için;

Gök Yeleli Bozkurt Kimdi? Nasıl İfşa Edildi?

Gök Yeleli Bozkurt’un ifşası, ifşa kültürü açısından önemli bilgiler vermektedir.

Tabi B1916 için yazmazsak ayıp etmiş oluruz. İşte Kuzeyin yeni sahibi B1916

B1916 (Ekşi Sözlük): Kuzeyin Yeni Sahibi

 

 

Gelişmeleri an be an takip ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.