TRT Spor Yorumcusu Mehmet Sevinç Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

TRT Spor spikeri, sunucusu ve yorumcusu Mehmet Sevinç kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Mehmet Sevinç’ten söz edeceğiz.

Mehmet Sevinç Kimdir?

— Spor yorumcusu.

Lisans eğitimine 1997 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü’nde başlamıştır. Sevinç, bu bölümden 2002 yılında mezun olmuştur. 1979 yılında dünyaya gelen Mehmet Sevinç şu anda 41 yaşındadır.

Mezun olduktan 2 yıl sonra Eurosport ekranlarında spiker olarak göreve başlayan Mehmet Sevinç, burada 4 yıldan fazla görev almış ve daha sonra da NTVSPOR’a transfer olmuştur. Kanalın kapanmasına değin burada görev yapan Mehmet Sevinç, daha sonra da TRT SPOR’a transfer olmuştur. Burada Spor Merkezi isimli programda sunuculuk ve yorumculuk yapmaktadır. Sevinç ayrıca bir dönem de Galatasaray TV’de tenis haberlerini sunmuştur. Mehmet Sevinç evlidir ve bir kız babasıdır.

Hangi Takımlı?

Mehmet Sevinç ile ilgili olarak en çok merak edilen sorulardan biri de hangi takımlı olduğu ile alakalıdır. Kendisi bir dönem Galatasaray TV’de çalışmıştır. Sosyal medya kullanıcılarının ve sözlük yazarlarının da genel kanısına göre kendisi koyu bir Galatasaray taraftarıdır. Ancak yorumlarında ve konuşmalarında objektifliği elden bırakmayan Mehmet Sevinç, doğru çıkarımları ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Özellikle bazılarına göre Türkiye’nin en orijinal sese sahip olan spikerlerinden biridir. Mehmet Sevinç özellikle kendisine has sesi ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Diğer Yazılarımız

Mehmet Sevinç ile İlgili Aramalar

Google’da Mehmet Sevinç ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; mehmet sevinç kimdir nerelidir, mehmet sevinç aslen nereli, mehmet sevinç hangi takımı tutuyor, mehmet sevinç kaç yaşında, mehmet sevinç twitter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.