Çin Takvimi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Çocuk sahibi olmak, hamilelik dönemi eşler açısından son derece önemli olaylar olarak, aynı zamanda büyük bir heyecana da neden olurlar. Her aşamasıyla bu dönem, ilk defa anne veya baba olacaklar için olduğu kadar, daha önce bu duyguyu yaşamış olanlarda da tarifsiz duygulara ve heyecanlara sebep olur. Örneğin bebeğin cinsiyetinin ne olduğunun bilinmeye çalışılması, buna göre çeşitli yöntem kullanılarak yapılan tahminler sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Batıl olarak kabul edilse de kullanım mazisi binlerce yıla uzanan Çin takvimi, bebeklerin cinsiyetinin önceden belirlenmesinde rol oynadığı düşünülen bir yöntemdir. Çin Takvimi Hesaplaması Nasıl Yapılır? Sorusu, bebeklerinin cinsiyetini belirlemek isteyen ebeveynler tarafından sıklıkla sorulan bir soru.

İlginizi Çekebilir:  Şal Bağlarken İğne Nasıl Takılır?

Çin Takvimi Nedir?

Çin kendisine özgü bir takvim sistemi kullanır ve bu takvim sistemine göre, binlerce yıla uzanan bir deneme ve yanılma yöntemi sonucunda oluşan bilgi birikimi, bebeklerin cinsiyetinin önceden belirlenmesini sağladığı inancı hakimdir. Yapılan hesaplamanın ve verilerin doğru olması, Çin takviminden elde edilecek cinsiyet bilgisinin %70 ile %90 arasında doğru sonuç vermesine neden olduğu gözlemlenmiştir. Bu durum Çin Takvimi hakkında bir çoksorununda sorulmasına neden oluyor.

İlginizi Çekebilir:  Brain Test “Yavruları Annelerine Ulaştır” Sorusunun Cevabı Nedir?

Hesaplama yapmak için gereken birkaç veri bulunur. Çin Takvimi hesaplaması nasıl yapılır sorusunun yanıtına ulaşmak için, öncellikle anne adayının yaşını doğru olarak biliyor olması gerekiyor. Bunun için miladi takvimle doğum günü ve tarihini, Çin Takvimine göre düzenlemesi ve net olarak yaşını belirlemesi gerekiyor. Hangi yaş ve hangi ay doğumlu olduğunu bilen anne adayı, buna göre var olan tablo üzerinden, bebeğinin cinsiyetini daha doğmadan veya planlama aşamasındayken bile belirleyebilir. Regl dönemini ve Çin Takvimini hesaplayarak, erkek veya kız çocuk sahibi olmak isteyen çiftler tarafından planlama gerçekleştirilmesi, sıklıkla karşılaşılan bir durum.

İlginizi Çekebilir:  Cepken Nedir? Nasıl Bir Giysidir?

Ebeveynlerin doğmadan önce çocuklarının cinsiyetlerinin kontrolünü ellerinde tutmak istemesi, en sık karşılaşılan durumdur. Bu nedenle, konuda yardımcı olduğu söylenen hemen her yöntemde deneniyor. Çin Takvimi, binlerce yıla uzanan bir bilgi birikiminin sonucu olarak, dünya genelinde en yoğun başvurulan cinsiyet belirleme ve planlama yöntemidir.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara