CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Kiminle Evli?

Dicle Canova kimdir, nereli ve kaç yaşında, eşi kimdir, boyu kaç? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini ve bazı medya kuruluşlarında çalışan görevlilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Dicle Canova’dan söz edeceğiz.

Dicle Canova Kimdir?

  • Muhabir, gazeteci.

1971 yılında Kıbrıs’ın Baf şehrinde dünyaya gelen Dicle Canova, lise eğitimini doğduğu Kıbrıs’ta tamamlamıştır. Lisans eğitimini ise 1989 ile 1993 yılları arasında Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Bölümü’nde almıştır.

Habercilik kariyerine TRT Radyo Haber’de başlayan başlayan Dicle Canova, daha sonra 1995 senesinde TGRT’de cumhurbaşkanlığı ve ardından da Anavatan Partisi ve Başbakanlık muhabirliğinde bulunmuştur. Buradaki görevinden sonra 1996 senesinde Almanya’nın Hamburg şehrinde meslek içi seminerlere katılmış ve televizyon yayıncılığı üzerine tecrübeler edinmiştir.

Daha sonra Türkiye’ye dönüş yapan Dicle Canova, 1998 yılında BRT’de çalışmaya başlamış ardından da bir sene sonra 1999 yılında CNN Türk ekranlarına transfer olmuştur. CNN Türk bünyesinde yine ANAP ve Parlamento muhabirliği yapmıştır. 2002 yılında yapılan genel seçimlerden sonra eğitim muhabirliği alanında çalışmaya başladı.

Özellikle kız çocuklarının eğitim hayatına başlamaları üzerine başlatılan ‘Haydi Kızlar Okula’ adlı kampanyanın gönüllü takipçilerinden biri oldu. Eğitim haberciliği alanında yaptığı haberleri ile iki ayrı ödüle layık görülen Dicle Canova, 2007 senesinde 2011 senesine kadar Ankara haber editörü olarak çalışmıştır. 2011’den beri de CNN Türk Ankara Haber Müdürü olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Özel Yaşamı

Dicle Canova, CNN Türk’te yayınlanan bir yazıda boş zamanlarında mutfakta vakit geçirmeyi, yemek yapmayı, pasta börek pişirmeyi sevdiğini ve bunların kendisini günlük hayatın stresinden sıyırdığını ifade ediyor. Sinema ve özellikle Osmanlı’dan Cumhuriyet’e kadar olan döneme dair biyografiler ilgi alanlarından biri. Fırsat buldukça spor yaptığını, alışveriş yapmaktan da hoşlandığını dile getiriyor. Ayrıca deniz, en büyük tutkularından biri. Hayallerinden biri de Kıbrıs’a gitmek.

Instagram hesabından aktif olarak paylaşımlar yapan Dicle Canova’nın Twitter üzerinde ise 40 binden fazla takipçisi bulunmaktadır. Öte yandan kiminle evli olduğu, kürt olup olmadığı, eşinin adı, boyu gibi soruların cevaplarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Dicle Canova ile İlgili Aramalar

Google’da Dicle Canova ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; Dicle Canova kiminle evli Dicle Canova kürt mü Dicle Canova Instagram Dicle Canova Eren Gazeteci Dicle Canova Kimdir Dicle Canova CNN TÜRK Dicle Canova Eren TGRT Dicle canova ekşi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.