Habertürk Sena Alkan Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Evli mi?

Sena Alkan Aktürk kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç, evli mi? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Sena Alkan Aktürk’ten söz edeceğiz.

Sena Alkan Aktürk Kimdir?

  • Muhabir.

Sakarya’da dünyaya gelen Sena Alkan, lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine almıştır. Daha sonra da eğitimine İngiltere’de devam etmiştir. Sena Alkan, ek olarak, Cambridge’de ve Bournemouth şehirlerinde iletişim ve diplomasi protokolü konularında dersler almıştır.

Habercilik kariyerine 2013 senesinde Daily Sabah isimli gazetesinde diplomasi muhabirliği ve sayfa editörlüğü yaparak başlamıştır. Daha sonra 2016 yılında Ankara’ya taşınan Sena Alkan, burada ATV ve A Haber kanallarında diplomasi muhabirliği yapmıştır. Kısa bir süre sonra da yine ‘diplomasi muhabiri’ olarak CNN Türk ekranlarına geçmiştir. Şimdiye kadar ülke içinden ve dışından pek çok önemli isimle özel röportajlar gerçekleştirmiştir.

Özel Yaşamı

CNN Türk’te yer alan bir yazıya göre, Sena Alkan’ın en büyük zaafiyetlerinden biri hayvanlar, bu nedenle de hayvan haklarına da oldukça duyarlı. Bu kapsamda hayvan haklarının gözetilmesi konusunda pek çok derneğe projeler hazırlamış ve caydırıcı kanunların çıkması için çalışmalarda bulunmuştur ve bu çalışmalarına halen devam etmektedir. Öte yandan kadın hakları konusunda da oldukça hassas bir isim.

CNN Türk muhabiri Sena Alkan, İngilizceyi ileri seviyede konuşabiliyor. Aynı zamanda orta seviyede Fransızca ve İtalyanca bilmektedir. CNN Türk’ün başarılı muhabirlerinden Sena Alkan, Avrupa Birliği Danışmasnı Hüseyin Aktürk ile evlidir.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Sena Alkan hakkında biyografisinde eksik olan yaşı, aslen nereli olduğu bilgisi ile boyu, kilosu, annesi, babası kimdir gibi soruların yanıtlarını da en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Sena Alkan ile İlgili Aramalar

Google’da Sena Alkan ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; Sena Alkan kaç yaşında Sena Alkan yaş Sena Alkan nereli Sena Alkan kac yaşında Sena Alkan boyu, Sena Alkan ekşi Sena Alkan vikipedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

yabancı dizi izle